تحصيل به زبان انگليسي در دانشکاه هاي بلژيک
ويزاي تحصيلي بلژيک براي تحصيل در دانشگاه هاي بلژيک مورد توجه بسياري از متقاضيان علاقه مند به تحصيل در خارج از کشور مي باشد. مهاجرت به بلژيک به صورت مهاجرت کاري به بلژيک و يا سرمايه گذاري و راه اندازي کسب و کار در بلژيک نيز صورت مي پذيرد. تحصيل در دانشگاه هاي بلژيک به دليل کم هزينه بودن تحصيل در بلژيک، امکان تحصيل به زبان انگليسي در دانشگاه هاي بلژيک همواره يکي از گزينه هاي مورد نظر براي تحصيل در خارج از کشور مي باشد.
دانشگاه هاي بلژيک از دانشگاه هاي معتبر جهان هستند و امکانات تحصيلي و آموزشي پيشرفته اي دارند. 7 دانشگاه هاي از دانشگاه هاي کشور بلژيک جزو 300 دانشکاه برتر جهان است. بسياري از دانشگاه هاي دولتي بلژيک رايگان هستند و يا هزينه ناچيزي بابت ثبت نام و بيمه دريافت مي کنند. افرادي که بتوانند ويزاي تحصيلي  بلژيک را به دست آورند با فارغ التحصيلي از دانشگاه هاي بلژيک فرصت بسياري ويژه اي را براي پيدا کردن کار در بلژيک و يا ديگر کشورهاي اتحاديه اروپا و در نتيجه اخذ اقامت کشورهاي شينگن به دست مي آورند.  
با توجه به اينکه مردم بلژيک به زبان هاي هلندي و فرانسوي و آلماني صحبت مي کنند، تحصيل در دانشگاه هاي بلژيک به زبان انگليسي، فرانسه، هلندي و يا آلماني صورت مي پذيرد. براي تحصيل به زبان انگليسي در دانشگاه هاي بلژيک دانشجو بايد مدرک زبان آيلتس و يا تافل را ارائه نمايد. . برخلاف بسياري از کشورهاي اروپايي کشور بلژيک کورس هاي متعددي را به زبان انگليسي در دروه کارشناسي نيز برگزار مي کند.
دانشجويان در دوره دکترا در بلژيک با دريافت بورسيه نه تنها به صورت رايگان تحصيل ميکنند و شهريه اي بابت تحصيل در دوره دکترا پراداخت نميکنند، بلکه ماهيانه حقوقي به ميزان 2 هزار دلار به او پرداخت ميشود، دريافت بورسيه دکترا در بلژيک با داشتن شرايطي مثل داشتن مقالات بين المللي(ISI ) ، تأليف کتاب، معدل بالا و تحصيل در دانشگاه هاي برتر و ... امکان پذير مي باشد.


براي دريافت اطلاعات لازم در خصوص تحصيل در بلژيک، کار در بلژيک، سرمايه گذاري در بلژيک و ديگر راه هاي مهاجرت به بلژيک به مقالات مرتبط در وب سايت مؤسسه بي المللي راد مراجعه نمائيد.
براي دريافت اطلاعات بيشتر و مشاوره نيز با مشاورين ما در مؤسسه بين المللي راد تماس بگيريد.