44159636 و 44159634-021 0901201-0921 admin@radmohajer.com کانال تلگرام اینستاگرام
ورود ثبت

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
مهاجرت تحصیلی
مهاجرت کاری
لیست کشورها
مهاجرت سرمایه گذاری
دپارتمان زبان

ويزاي تحصيلي انگلستان/اخذ ويزاي تحصيلي انگلستان/چگونگي گرفتن ويزاي تحصيلي انگلستان

 

همانطور که ميدانيد براي ورود به يک کشور جديد نياز به ويزا يا همان اجازه ي ورود به کشور مقصد را داريد. ويزا ها در انواع مختلف براي مقاصد مختلف صادر ميشوند، از جمله ويزاي تحصيلي، ويزاي کاري، ويزاي سرمايه گذاري و ويزاي توريستي که افراد بر اساس قصد و منظور خود از مهاجرت به يک کشور جديد نسبت به اخذ هرکدام از اين نوع ويزاها اقدام مينمايند.

يکي از پرتقاضا ترين انواع ويزا براي کشور انگلستان، ويزاي تحصيلي انگلستان است. ويزايي که بر اساس آن افراد اجازه دارند در مدت مشخص شده اي در مقاطع مختلف تحصيلي در کشور انگلستان به تحصيل بپردازند.
براي دريافت ويزاي تحصيلي انگلستان ابتدا بايد از دانشگاه مورد نظر در مقطع تحصيلي مطلوب پذيرش گرفت. متقاضيان براي ادامه ي تحصيل در کشور انگلستان با توجه به رده ي سني خود ميتوانند در مدارس، مقطع کارشناسي، کارشناسي ارشد و دکتري نسبت به اخذ پذيرش اقدام نمايند. طول دوره ي تحصيل در مقطع کارشناسي در انگلستان 3سال، کارشناسي ارشد بين 9ماه تا 1سال و دوره ي دکترا 2.5 تا 3سال ميباشد.
متقاضيان پس از دريافت پذيرش ميبايست نسبت به اخذ ويزاي تحصيلي اقدام نمايند. کليت مراحلي که براي دريافت ويزاي تحصيلي مورد نياز است به شرح زير ميباشد:
1. گرفتن وقت سفارت براي ارائه ي مدارک
2. مدارک هويتي مانند شناسنامه، پاسپورت و ... که بايد به زبان انگليسي ترجمه شده باشد
3. مدارک مالي شامل پرينت بانکي و مدارکي که نشان دهنده ي استطاعت مالي متقاضي باشد مانند سند ملکي
4. نامه پذيرش دانشگاه
افراد پس از دريافت پذيرش و ويزا ميتوانند در مدت مشخص شده در کشور انگلستان به تحصيل بپردازند. همچنين دانشجويان اجازه ي کار بين 10 تا 20 ساعت در هفته را در طول دوره ي تحصيل خود دارند که اين امر نه تنها بخشي از هزينه هاي ايشان را پوشش ميدهد بلکه پس از پايان دوره ي تحصيل ميتواند به عنوان فرصتي براي کاريابي محسوب شده و ويزاي تحصيلي تبديل به ويزاي کاري شده و نهايتا به دريافت اقامت دائم منجر شود.
براي دريافت اطلاعات بيشتر در رابطه با تحصيل در انگلستان ميتوانيد با مشاورين ما در موسسه بين المللي راد تماس گرفته و از مشاوره ي رايگان بهره مند شويد.