مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی دانمارک


برای ورود به کشور دانمارک نیازمند به دریافت ویزا از سفارت کشور دانمارک میباشیم. سفارت دانمارک ویزاهای مختلفی مانند ویزای توریستی

دانمارک، ویزای دیدار خانواده دانمارک ، ویزای تجاری دانمارک ، ویزای تحصیلی دانمارک و ویزای تحصیلی دانمارک که از مهمترین انواع ویزا میباشند صادر میکند. در نوشتارهایی جداگانه مدارک مورد نیاز برای دریافت هر نوع از این ویزاها از سفارت دانمارک توضیح داده شده است. در این نوشتار قصد داریم مدارکی که برای دریافت ویزای تحصیلی دانمارک از سفارت دانمارک نیاز است را شرح دهیم.
دانشجویانی که علاقه مند به ادامه تحصیل در دانمارک میباشند باید در ابتدا از دانشگاه مورد نظر پذیرش دانشجویی خود را دریافت کنند تا بتوانند ویزای تحصیلی را دریافت نمایند. طبیعتا برای دریافت پذیرش دانشجویی باید متقاضی مدارکی را به دانشگاه دانمارکی تسلیم نماید تا دانشگاه به شخص متقاضی پذیرش تحصیلی را اعطا نماید. پس از دریافت پذیرش دانشجویی از دانشگاه مورد نظر شخص دانشجو باید مدارکی را به سفارت ارائه نماید تا برای  وی ویزای تحصیلی دانمارک (ویزای دانشجویی دانمارک) صادر گردد.
طبیعتا برای دریافت ویزای تحصیلی دانمارک علاوه بر پذیرش باید مدارک دیگری نیز به سفارت ارائه شود که این مدارک به شرح زیر میباشد.
1-    مدارک هویتی شامل پاسپورت و شناسنامه و .. که البته باید تمامی مدارک ترجمه گردد.
2-    مدرک مالی که نشان دهنده گردش حساب شخص در ایران میباشد. و همچنین نشان دهنده توانایی مالی دانشجو برای تامین هزینه های تحصیل و زندگی باشد.
3-    تکمیل فرم تقاضای ویزا که به صورت تایپ شده باید به سفارت تحویل داده شود
4-    پذیرش تحصیلی از دانشگاه مورد نظر که باید مهمور به مهر دانشگاه باشد.
5-    یک قطعه عکس 5/3 در 5/4 و رنگی
6-    بیمه نامه مسافرتی شینگن که تا سقف 30000 یورو را پوشش دهد و از یکی از شرکتهای بیمه مورد قبول سفارت دانمارک صادر گردد.
7-    مدارک تحصیلی متقاضی
ممکن است بنا به شرایط شخص، سفارت دانمارک از متقاضی درخواست مدارک دیگری نیز بنماید. توجه نمایید که این مدارک ثابت نمیباشد.
لازم به ذکر است که هزینه ای نیز بابت رسیدگی به پرونده ویزا از جانب سفارت دانمارک دریافت میگردد که صرف نظر از نتیجه حاصله قابل عودت به شخص نمیباشد.
برای مشاوره بیشتر در مورد ویزاهای دانمارک و روشهای مهاجرت به دانمارک و اخذ اقامت و تابعیت دانمارک میتوانید با مشاورین ما در موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره های آنان بهره مند شوید.