چگونگی گرفتن وقت سفارت آمریکا


 برای سفر به آمریکا و هر گونه هدفی که برای سفر وجود دارد اخذ ویزا از سفارت آمریکا اجباری میباشد. یکی از اصلی ترین نکات موثر در برنامه ریزی برای سفر به ایالات متحده امریکا آگاهی داشتن از اولین فرصت موجود برای کنسولگری مورد نظر است. فاصله زمانی تا اولین وقت

موجود، با توجه به تعداد متقاضیان دریافت ویزا و محدودیت پذیرش کنسولگری موردنظر متغیر است. گاهی می توان برای روز بعد وقت مصاحبه دریافت کرد و گاهی وقت های سفارت تا چندین ماه پر شده است. پس ازاخذ وقت سفارت، تکمیل فرم های مرتبط با نوع ویزای درخواستی و پرداخت هزینه های مربوط به ویزا،از مهمترین کارهای مربوطه است، که ما در این مطلب به توضیح چگونگی گرفتن وقت سفارت آمریکا می پردازیم.
 یکی از مسائلی که در این رابطه اهمیت دارد این است که، نوع ویزای موردتقاضا نیز در پروسه دریافت وقت موثر می باشد، در ادامه مطلب ویزاهایی که وقت سفارت یکسان دارند گروه بندی شده است:
 گروه اول: ویزاهای توریستی آمریکا، دیدار اقوام، کاری، شرکت در کنگره، درمان پزشکی
 گروه دوم: ویزای دانشجویی آمریکا و فرصت مطالعاتی
 گروه سوم: ویزای نامزدی آمریکا و ویزای سرمایه گذاری آمریکا
 گروه چهارم: متقاضیان دریافت گرین کارت آمریکا و امورسیتیزنی امریکا
 معمولا اولین وقت موجود برای متقاضین دریافت ویزای گروه دوم و چهارم نزدیک تر از سایر گروه ها می باشد. برخی از کنسولگری ها به طور مقطعی تمرکز خود را بر نوع خاصی از ویزا افزایش یا کاهش می دهند، حتما پیش از اقدام به برنامه ریزی قطعی برای سفر، از اولین وقت موجود برای نوع ویزای درخواستی و شرایط جاری در کنسولگری مورد نظر اطلاع حاصل نمایید.
به خاطر وجود سفارت های مختلف در اطراف ایران، به همان تعداد سفارت، روش های وقت گرفتن وجود دارد که هر کدام ریزه کاری های خودرا دارد ،که میتوان به سفارتخانهای واقع در کشور های ترکیه ، دبی،ارمنستان ،قبرس و.... اشاره کرد. برای گرفتن وقت سفارت در این کشورها به مطلبی که در این باره در سایت موسسه  بین المللی راد موجود است مراجعه نمایید.
برای اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل و کار در آمریکا و هم چنین معرفی دانشگاه های برتر آمریکا وسرمایه گذاری در آمریکا و روشهای مهاجرت به آمریکا به مطالبی که در این زمینه در سایت موسسه بین المللی راد وجود دارد میتوانید مراجعه بفرمایید و یا با مشاورین موسسه تماس گرفته و از مشاوره های آنان بهره مند شوید.