ویزای E1  آمریکا


برای مهاجرت به آمریکا روشهای مختلفی وجود دارد و ویزاهای مختلفی نیز در این راستا صادر میشود. یکی از ویزاهایی که سفارت آمریکا صادر میکند ویزای E1  میباشد. ویزای E1 که عده ای از آن به عنوان ویزای سرمایه گذاری نیز یاد میکنند در واقع ویزای تجاری است که با سرمایه

گذاری در کشور آمریکا همراه میباشد. برای توضیح این مطلب ابتدا باید بگوییم که کشور آمریکا پیمانهای تجاری زیادی با کشورهای مختلف منعقد کرده است. یکی از پیمانهایی که با برخی از کشورهای منعقد کرده است، پیمان گسترش تجارت است. بر طبق این معاهده دولت ایالات متحده آمریکا به شهروندانی که دولت آنها این پیمان را با دولت آمریکا به امضا رسانیده اند، اجازه میدهد که جهت تبادلات بازرگانی خود به خاک کشور آمریکا وارد شود. نام این ویزا به نام E1 میباشد. البته این ویزا جزو ویزاهای غیر مهاجرتی میباشد. یعنی این ویزا اجازه اقامت دائم را از همان ابتدا به شخص نمیدهد، بلکه تنها اجازه ورود به خاک آمریکا و اجازه کسب و کار را به متقاضی اعطا میکند. ولی متقاضیان این ویزا میتوانند این ویزا را تمدید نمایند، و در تمدید این ویزا هیچ محدودیتی وجود ندارد.
متقاضیانی که قصد دریافت  ویزای E1   آمریکا را دارند باید حائز شرایطی باشند که در ادامه مطلب برخی از شرایط اصلی این ویزا آورده شده است.
•    باید متقاضی از شهروندان کشوری باشد که دولت او با آمریکا دارای پیمانهای تجاری باشد.
•    شغلی که فعالیت میکند و قصد فعالیت و ادامه آن را دارد، باید جزو شغلهای مورد تایید دولت آمریکا باشد.
•    متقاضی میبایست مالک 50 درصد ازشرکتی یا بیزینسی که تاسیس میشود باشد ویا در اداره آن کسب و کار نقش اساسی داشته باشد.
•    بیشتر مبادلات تجاری شرکت مذکور باید با کشور آمریکا باشد. ( باید حداقل 50 درصد واردات یا صادرات شرکت متقاضی از کشور آمریکا باشد.)
نکته ای که در صدور ویزای E1  وجود دارد این است که هیچ میزان تجارتی و هیچ میزان سرمایه گذاری برای این ویزا تعریف نشده است، ولی طبیعتا هر چقدر میزان تجارت و گردش سرمایه بیشتر باشد احتمال صدور ویزا توسط مامور دولت آمریکا بیشتر است. همچنین شخص متقاضی میتواند به صورت مداوم برای تجارت خود سرمایه گذاری بیشتر انجام دهد. مدت زمانی که این ویزا صادر مشود دو تا پنج سال میباشد.برای اطلاعات بیشتر در مورد روشهای مهاجرت به آمریکا با مشاورین ما در موسسه بین المللی راد تماس بگیرید و از مشاوره های آنان بهره مند شوید.