انواع ویزای O1 آمریکا

 

ویزای O1  آمریکا که به ویزای هنرمندان و ویزای ورزشکاران یا ویزای افراد خاص شناخته میشود، ویزایی است که دولت آمریکا به افراد شناخته شده که دارای توانایی خاصی هستند اعطا میشود. در این نوع ویزا دولت آمریکا به افراد خاص و برتر رشته های ورزشی و هنری و کاری اجازه

ورود به آمریکا را میدهد. این توانایی خاص میتواند در یکی از زمینه های هنری، ورزشی، آموزشی و یا علمی متقاضیان باشد.
ویزای O1  آمریکا در واقع نوعی ویزای کاری برای هنرمندان و ورزشکاران و افراد خاص میباشد. بدین معنی که این افراد با نشان دادن توانایی خاص خود و مدارکی مستند در این زمینه میتوانند ویزای آمریکا را دریافت نمایند. البته این ویزا، ویزای اقامت دائم آمریکا نیست ولی این ویزا قابل تبدیل به گرین کارت میباشد.
ویزای o1  آمریکا به دو دسته تقسیم میشود که تقسیم بندی این ویزا بر اساس زمینه توانایی افراد میباشد و همانطور که گفته شد شامل دو دسته زیر میباشد:
-    ویزای O1A  : این ویزا مخصوص افرادی است که در زمینه ورزشی  یا کاری و یا آموزشی توانایی خاصی داشته باشند.
-    ویزای O1B  : این ویزا مخصوص افرادی است که در زمینه های هنری دارای استعداد خاصی باشند.این ویزای دارای اقسامی میباشد که تقسیم بندی آن به صورت زیر میباشد.

ورزشکارانی که در مسابقات بین المللی توانسته اند مقامی را کسب کنند میتوانند برای دریافت این ویزا اقدام نمایند. این مسابقات باید در سطح جهانی باشد و مسابقات شناخته شده و رسمی فدراسیونها باشد. مانند مسابقات جهانی و یا مسابقات المپیک .
هنرمندانی نیز که در زمینه هنری خود توانسته اند در جشنواره ها و یا مسابقات جوایزی را به دست آورند نیز میتوانند برای دریافت ویزای O1  آمریکا اقدام نمایند. در مورد ویزای O1 آمریکا به دو نکته زیر نیز توجه بفرمایید.
 نکته 1 :
افرادی که ویزای O1  آمریکا را دریافت میکنند، اگر چنانچه دارای دستیار یا کمکی باشند میتوانند برای آنها نیز ویزای آمریکا را دریافت نمایند که به آن ویزای O2  گویند.
نکته 2:
حال اگر متقاضیانی که ویزای O1  آمریکا و یا ویزای O2  آمریکا را دریافت میکنند چنانچه درای همراهی باشند ( همسر و فرزندان زیر 21 سال) میتوانند برای آنان نیز ویزای آمریکا را دریافت نمایند که این ویزا به نام ویزای O3 آمریکا معروف میباشد.
ویزای O1  آمریکا دارای محدودیتهایی نیز میباشد که یکی از محدودیتهای این ویزا عدم اجازه کار برای همراهان متقاضی میباشد.برای اطلاعات بیشتر در مورد مدارک لازم برای دریافت ویزای O1 آمریکا میتوانید بر روی لینک زیر کلیک بفرمایید.

مدارک و شرایط لازم برای دریافت ویزای O1 آمریکا
برای اطلاعات بیشتر در زمینه ویزای O1  آمریکا میتوانید از مشاورین ما اطلاعات کامل را دریافت نمایید. مشاوران ما با بررسی شرایط شما در پروسه دریافت ویزای O1  آمریکا را همراه شما میباشند. برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما در موسسه بین المللی راد تماس بگیرید.