ویزای توریستی استرالیا

 

استرالیا یکی از کشورهایی میباشد که برای مسافرت ایرانیان و افرادی که تابعیت ایران را دارند قانون دریافت ویزا را دارد. بدین مفهوم که جزو کشورهایی میباشد که ایرانیان برای ورود به خاک استرالیا باید حتما از قبل اجازه ورود یا همان ویزا را دولت استرالیا دریافت نمایند.


انواع ویزاهای توریستی استرالیا :
ویزاهایی که سفارت استرالیا با عنوان ویزای توریستی صادر میکند دارای زیر گروهایی میباشد که عبارتند از :
الف ) ویزای توریستی
ب ) ویزای توریستی خانوادگی
ج ) ویزای توریستی کاری
د ) ویزای توریستی پزشکی
همانطور که از عنوان این ویزاها مشخص است هر یک جهت هدفی خاص و برای مدت زمان محدودی صادر میشود و دارندگان این ویزاها نمی توانند در کشور استرالیا اقامت دائم داشته باشند و همینطور اجازه کار نیز ندارند. لازم به ذکر است که ویزای توریستی قابل تغییر به هیچ ویزایی نمیباشد و جهت تغییر نوع ویزا شخص باید از کشور اولیه (کشوری که در آن مقیم میباشد اقدام نماید). در ادامه مطلب هر کدام از ویزاهای گفته شده به طور مختصر توضیح داده میشود.
الف) منظور از ویزای توریستی استرالیا ویزایی است که ، متقاضی صرفا با هدف گردشگری و دیدار از دیدنیهای استرالیا درخواست میکند. طول مدت این ویزا معمولا بین 1 تا 3 ماه میباشد و قابل تمدید نمیباشد. ( به غیر از شرایط خاص )
ب ) ویزای توریستی خانوادگی ویزایی است که ، به افرادی تعلق میگیرد که بستگان و خویشاوندان آنان اقامت استرالیا را دارند. این نسبت خانوادگی هر چقدر نزدیک تر باشد احتمال این که با درخواست متقاضی موافقت شود و برای متقاضی ویزا صادر گردد بیشتر میباشد.
ج ) ویزای توریستی کاری (توریستی تجاری) به افرادی تعلق میگیرد که هدف از سفر آنها به استرالیا هدفی کاری یا تجاری داشته باشد. مانند شرکت در نمایشگاهها، یا دیدار از یک طرح تجاری . مدت زمان این ویزا نیز بین 1 تا 3 ماه میباشد.
مدارکی که برای اخذ هر ویزایی نیاز میباشد در مقاله ای جداگانه آورده شده است که میتوانید برای مطالعه بیشتر بر روی لینک زیر کلیک بفرمایید.
مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای استرالیا
برای اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت به استرالیا و روشهای مهاجرت به استرالیا میتوانید با مشاورین ما در موسسه بین المللی راد تماس بگیرید.