شرايط تحصيل در استراليا
استراليا بعد از کشورامريکا بيشترين تعداد دانشجويان خارجي را دارد و سالانه متقاضيان زيادي با اخذ پذيرش تحصيلي از دانشگاه هاي استراليا به اين کشور مهاجرت مي کنند. براي مهاجرت به استراليا با اخذ ويزاي تحصيلي استراليا و اخذ پذيرش از دانشگاه هاي استراليا بهتر است با شرايط کلي تحصيل در کشور استراليا آشنا شويم.

سيستم آموزشي استرالیا با نظم آموزشي رايج در کانادا و آمريکا متفاوت مي باشد. استراليا دانشگاه هاي متعدد بسياري دارد که برخي از آن ها جزو دانشگاه هاي با رنکينگ زير 100 مي باشند و براي اخذ پذيرش از آن ها دانشجو بايد شرايط و رزومه علمي قوي داشته باشد.
شروع تحصيل دانشگاه هاي استراليا در ترم هاي مارچ (ترم پاييز) و يا جولاي(ترم بهار) امکان پذير مي باشد.
از جمله مدارک لازم براي تحصيل در استراليا مدرک زبان آيلتس با نمره حداقل 5/6 مي باشد. البته برخي دانشگاه ها و برخي رشته ها نمره آيلتس آکادميک 7 را از متقاضي مي خواهند، براي اخذ پذيرش دانشجو بايد عيناً نمره مدنظر دانشگاه را در آزمون آيلتس داشته باشد.


هزينه تحصيل در استراليا
شهريه دانشگاه هاي استراليا بسته به دانشگاه و رشته تحصيلي فرد متفاوت مي باشد اما هزینه کلي تحصيل را مي توان بين 8 تا 12 هزار دلار در در ترم دانست.
با تحصيل در استراليا خود فرد و همرا او( همسر و فرزندان زير 18 سال) اجازه کار دارد و مي توانند هفته اي 20 تا 30 ساعت کار کنند.
دانشجويان دراستراليا براي زندگي مي توانند از خوابگاه هاي دانشجويي استفاده نمايند که البته هزينه آن بالا است. به همين دليل هم اکثر دانشجويان در استراليا در اتاقي از يک خانه و يا با دانشجويان ديگر در يک خانه زندگي ميکنند، که اين خانه هزينه اي در حدود 100 تا 200 دلار در هفته دربردارد. اجاره سوئيت نيز حدود 180 تا 250 دلاردر هفته مي باشد.
هزينه خورد و خوراک در استراليا در هر نفر را مي توان 80 تا 120 دلار در هر هفته دانست.


بيمه دانشجويي در استراليا
بيمه دانشجويي در استراليا اجباري مي باشد و متقاضيان بايد قبل از ورود به استراليا خود را در طول تحصيل بيمه کنند. هزينه بيمه براي يک نفر در طول سال 2000 دلار مي باشد.
براي دسترسي به اطلاعات لازم در خصوص تحصيل در استراليا، کار در استراليا، سرمايه گذاري در استراليا و ديگر راه هاي مهاجرت به استرالياا به مقالات مرتبط در وب سايت مؤسسه بين المللي راد مراجعه نمائيد.
براي اطلاعات بيشتر و مشاوره نيز با مشاروين ما در مؤسسه بين المللي راد تماس بگيريد.