هزینه های زندگی در استرالیا


کسانی که قصد اخذ اقامت دائم استرالیا و کسب تابعیت استرالیا را از طریق اخذ اقامت تحصیلی ، اخذ اقامت کاری ، اخذ ویزای سرمایه گذاری و دیگر راه های مهاجرت به کشور استرالیا را دارند نیازمند دانستن اطلاعاتی در رابطه با مسائل مختلف کشور استرالیا بوده اند که در این مطلب ما به معرفی هزینه های زندگی در استرالیا می پردازیم.
کشور استرالیا چهارمین کشور شاد دنیاست (بر اساس شاخص رفاه ۲۰۱۲) و پنج تا از ۳۰ شهر دانشجویی برتر دنیا در استرالیا میباشد . مهم نیست که در چه مقطعی تحصیل خواهید کرد، یا قرار است برای مدتی کوتاه آنجا باشید یا به مدت چند سال، کمی جست و جو و تحقیق و برنامه ریزی به شما کمک می کند تا تجربۀ تحصیلی با هزینه های بهتری داشته باشید.
برخی از هزینه های زندگی در استرالیا را در زیر ذکر مینماییم و تمامی قیمت ها به دلار استرالیا هستند.
اسکان و اقامت هاستل (خوابگاه) و مهمانسرا – ۸۰ تا ۱۳۵ دلار در هفته
خانه ی اجاره ای مشترک با همخانه ای – ۷۰ تا ۲۵۰ دلار در هفته
خوابگاه دانشگاه – ۸۰ تا ۲۵۰ دلار در هفته
زندگی با خانواده ای استرالیایی – ۱۱۰ تا ۲۷۰ دلار در هفته
خانه ی اجاره ای – ۱۰۰ تا ۴۰۰ دلار در هفته
خوار و بار و هزینه های خوراک – ۸۰ تا ۲۰۰ دلار در هفته
گاز، برق – ۶۰ تا ۱۰۰ دلار در هفته
تلفن و اینترنت – ۲۰ تا ۵۰ دلار در هفته حمل و نقل عمومی – ۱۰ تا ۵۰ دلار در هفته
اداره ی مهاجرت استرالیا جهت ضمانت مالی مقادیری را درنظر گرفته که شما جهت اخذ ویزای دانشجویی باید این شرایط را برآورده سازید. که این هزینه ها شامل:1هزینه ی کلی زندگی یک نفر – ۱۸۶۱۰ دلار 2. هزینه ی زندگی همسر – ۶۵۱۵ دلار 3. هزینه ی زندگی فرزند اول – ۳۷۲۰ دلار 4. هزینه ی زندگی به ازای هر فرزند دیگر – ۲۷۹۰ دلار استرالیا میباشد.
برای اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت به استرالیا و روشهای مهاجرت و در زمینه تحصیل و کار در استرالیا به مطالبی که در این زمینه در سایت موسسه بین المللی راد وجود دارد میتوانید مراجعه بفرمایید.