تحصيل دکترا(phd) در استراليا
استراليا از کشوهاي مهاجر پذير جهان است که در کنار کشورهايي مثل امريکا و انگلستان بيشترين تعداد دانشجويان خارجي را دارد. متقاضيان از سراسر دنيا براي تحصيل در دانشگاه هاي استراليا با اخذ پذيرش تحصيلي و ويزاي تحصيلي استراليا به اين کشور مهاجرت مي کنند

. استراليا از جمله کشورهاي پيشرفته جهان در آموزش و خدمات است که نيروي انساني تحصيلکرده از خدمات گسترده اي برخوردار مي شود و نظام آموزشي قوي و پيشرفته اي دارد. تعدادي از دانشگاه هاي استراليا رنکينگ زير 100 جهاني دارند که اين نيز از ديگر عوامل مشوق براي مهاجرت تحصيلي دانشجويان نقاط مختلف دنيا به استراليا است. تحصيل در استراليا به زبان انگليسي است.


شرایط تحصيل در دوره دکتري استراليا
براي اخذ پذيرش از دانشگاه هاي استراليا در دوره دکترا دانشجو ابتدا بايد استاد راهنماي خود را از دانشگاه هاي استراليا انتخاب نمايد و با جلب نظر اين استاد براي طرح دکتري او و حمايت او از دانشجو، بايد براي اخذ پذيرش از دانشگاه اقدام نمايد. طول تحصيل دکتري در استراليا 4 ساله است. امکان استفاده از بورس تحصيلي نيز در دوره دکترا وجود دارد. دانشجو پس از اتمام تحصيلات براي دريافت مدرک دکتري بايد پايان نامه خود را ارائه دهد.
براي پيدا کردن استاد راهنما دانشجو بايد ليست اساتيد در دانشگاه را جستجو نمايد و افراد مرتبط با کار تحقيقاتي و پژوهشي خود را يادداشت کند و به صورت مستقيم با آن ها مکاتبه نمايد. دانشجو بايد موضوع تحقيقاتي خود را يه صورت کامل و با ذکر جزئيات ارائه نمايد. ازديگر شرايط لازم براي تحصيل دکتري در دانشگاه هاي استراليا داشتن معدل 16 و به بالا در دوره کارشناسي ارشد و مدرک زبان انگليسي مثل آيلتس 7 مي باشد.


زبان تحصيل در دوره دکتري در دانشگاه هاي استراليا
همانطور که مي دانيم، استراليا کشور انگليسي زبان است. بدين ترتيب براي تحصيل در استراليا و اخذ پذيرش تحصيلي از دانشگاه هاي استراليا، متقاضي بايد مدرک زبان آيلتس با نمره 7 يا معادل آن در تافل را ارائه دهد.


مدارک مورد نياز براي تحصيل در دروه دکتري دانشگاه هاي استراليا
کپي مدرک و ريز نمرات دانشگاهي فرد و ترجمه رسمي آن ها
مدرک زبان انگليسي آيلتس با نمره آکادميک 7 و يا تافل
ارائه مدارکي مبني بر تمکن مالي
ارائه معرفي نامه از اساتيد
مدارک تجارب کاري فرد(در صورت داشتن)
تأييديه استاد راهنما در دانشگاه مد نظر
رزومه تحصيلي انگليسي


هزينه تحصيل دوره دکتري در دانشگاه هاي استراليا
هزينه تحصيل در دوره دکتري در دانشگاه هاي استراليا بين 20 تا 37 هزار دلار در سال مي باشد.
هزينه زندگي دانشجويي در استرليا در مقطع کارشناسي ارشد را مي توان چيزي حدود 600 تا 800 دلار در ماه دانست.


براي دسترسي به اطلاعات لازم در خصوص تحصيل در استراليا، کار در استراليا، سرمايه گذاري در استراليا و ديگر راه هاي مهاجرت به استراليا به مقالات مرتبط در وب سايت مؤسسه بين المللي راد مراجعه نمائيد.
براي اطلاعات بيشتر و مشاوره نيز با مشاروين ما در مؤسسه بين المللي راد تماس بگيريد.