تحصيل فوق ليسانس در استراليا
استراليا از کشوهايي است که هر ساله مهاجران زيادي از سراسر دنيا به آن وارد مي شوند، مهاجرت تحصيلي به استرالیا و اخذ پذيرش تحصيلي از دانشگاه هاي استراليا از جمله اين راه ها است که سالانه دانشجويان زيادي را براي تحصيل و زندگي در استراليا راهي اين کشور مي نمايد.

دولت استراليا هزينه زيادي براي تقويت نظام آموزشي و بر روي نيروي تحصيلکرده خود صرف مي نمايد. همين امر موجب برتري تکنولوژيکي و علمي استراليا گرديده است. دانشگاه هاي بزرگي نيز در استراليا جاي دارند که بسياري از آن ها جزو دانشگاه هاي با رتبه زير 100 جهان هستند. همچنين بايد به انگليسي زبان بودن کشور استراليا و امکان تحصيل به زبان انگليسي در دانشگاه هاي استراليا اشاره نمود که از دلايل ديگر گستردگي مهاجرت تحصيلي به استراليا است. گفتني است که کيفيت زندگي در استراليا بسيار بالا است، به طوري که مردم استراليا جزو شادترين مردمان جهان هستند.


شرایط تحصيل در مقطع کارشناسي ارشد استراليا
دوره کارشناسي ارشد در استراليا شامل دوره هاي يک تا سه ساله و يا دوره هاي تحقيقاتي است. امکان استفاده از بيمه رايگان در حين تحصيل نيز وجود دارد. دانشجويان علاوه بر گذارندن واحدهاي درسي ملزم به ارائه پايان نامه در پايان دوره تحصيلي خود هستند. هم چنين دانشجويان در حين تحصيل از اجازه کار 20 ساعت در هفته برخوردار هستند.


زبان تحصيل در دوره کارشناسي ارشد در دانشگاه هاي استراليا
همانطور که مي دانيم، استراليا کشور انگليسي زبان است. بدين ترتيب براي تحصيل در استراليا و اخذ پذيرش تحصيلي از دانشگاه هاي استراليا، متقاضي بايد مدرک زبان آيلتس با نمره5/6 يا معادل آن در تافل را ارائه دهد. البته براي تحصيل در رشته هاي پزشکي و يا دانشگاه هاي گروه 8 استراليا(برترين دانشگاه هاي استراليا)، حداقل نمره آيلتس مورد نياز 7 مي باشد.


مدارک مورد نياز براي تحصيل در دروه کارشناسي ارشد دانشگاه هاي استراليا
کپي مدرک و ريز نمرات دانشگاهي فرد و ترجمه رسمي آن ها
مدرک زبان انگليسي آيلتس با نمره آکادميک 5/6 و يا تافل
ارائه مدارکي مبني بر تمکن مالي
ارائه معرفي از اساتيد
مدارک تجارب کاري فرد(در صورت داشتن)
مدارک شناسايي فرد نظير شناسنامه و پاسپورت
رزومه تحصيلي انگليسي


هزينه تحصيل دوره فوق ليسانس در دانشگاه هاي استراليا
هزينه تحصيل در دوره کارشناسي ارشد در دانشگاه هاي استراليا بين 20 تا 33 هزار دلار در سال مي باشد.
هزينه زندگي دانشجويي در استرليا در مقطع کارشناسي ارشد را مي توان چيزي حدود 600 تا 800 دلار در ماه دانست.


براي دسترسي به اطلاعات لازم در خصوص تحصيل در استراليا، کار در استراليا، سرمايه گذاري در استراليا و ديگر راه هاي مهاجرت به استراليا به مقالات مرتبط در وب سايت مؤسسه بين المللي راد مراجعه نمائيد.
براي اطلاعات بيشتر و مشاوره نيز با مشاروين ما در مؤسسه بين المللي راد تماس بگيريد.