جاهای دیدنی ملبورن استرالیا

 

همواره افرادی که قصد مهاجرت به استرالیا و اخذ اقامت دائم کشور استرالیا و کسب تابعیت کشور استرالیا را از طریق اخذ اقامت تحصیلی استرالیا ، اخذ اقامت کاری استرالیا، اخذ ویزای سرمایه گذاری و دیگر راه های مهاجرت به کشور استرالیا را دارند نیازمند دانستن اطلاعاتی در رابطه با مسائل مختلف کشور استرالیا بوده اند که در این مطلب ما

به معرفی شهر ملبورن استرالیا و مکانهای دیدنی آن پرداخته ایم.
شهر مبلورن پایتخت ایالت ویکتوریا است ومهمترین شهر فرهنگی استرالیامحسوب میشود.ملبورن به لحاظ جمعیت دومین شهر کشور پهناور استرالیا میباشد. امروزه این شهر به عنوان قطب مهم آموزش عالی و تحقیقات، هنر و فرهنگ و مد، ورزش و تفریح و جهانگردی و نیز فعالیت های تجاری و صنعتی استرالیا شناخته می شود؛ تا جایی که آن را به عنوان پایتخت فرهنگ، هنر، مد و ورزش کشور استرالیا محسوب می کنند. جاهای دیدنی ملبورن نیز تحت تاثیر همین ویژگی های شهر قرار گرفته اند و سالانه بازدیدکنندگان بسیاری را به این شهر جذب می نمایند. ملبورن (و ایالت ویکتوریا) در میان شهرهای استرالیا، لقب “بوستان شهر” را دارد. این شهر در دهه اخیر چند بار توسط مجله اکونومیست به عنوان بهترین شهر دنیا برای زندگی معرفی شده است؛ و همین موضوع، به غیر از جاذبه های گردشگری ملبورن، دلیل دیگری برای سفر و حتی مهاجرت به این شهر می باشد.
آب و هوای ملبرون استرالیا معمولا خنک است. در تابستان هوایی معتدل و گرم تا بسیار گرم، در بهار و پاییز معتدل و مطبوع و در زمستان سرد، است. میزان بارش ها نیز در ماه های می تا اکتبر به حداکثر می رسد.
باغ کارلتون یکی از مکانهای دیدنی ملبورن میباشد ویک میراث جهانی است که در ضلع شمال شرقی ناحیه مرکزی تجاری ملبورن قرار دارد. محوطه ای 26 هکتاری شامل ساختمان نمایشگاه سلطنتی، موزه ملبورن، سینما آیمکس، زمین تنیس و یک زمین بازی کودکان است.
این محیط مستطیل شکل با خیابان های ویکتوریا، راتدون، کارلتون و نیکلسون احاطه شده است. با توجه به لیست سازمان میراث جهانی، ساختمان نمایشگاه سلطنتی و باغ کارلتون به عنوان مهمترین نواحی تاریخی، معماری، زیبا شناختی، عمومی و علمی ویکتوریا شناخته می شوند. دو دریاچه زینتی در قسمت جنوبی پارک قرار گرفته است.
بزرگترین کازینو و مجموعه سرگرمی استرالیا در منطقه( south bank) بهمراه ده‌ها رستوران، بار، نایت کلاب، سینما، سپا، بوتیکهای ارائه کننده برندهای برتر و هتل آن از مکانهای دیدنی شهر ملبورن میباشد.
در ضمن ملبورن دارای دانشگاههایی بارتبه جهانی میباشد.
برای اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل در استرالیا و کار در استرالیا و هم چنین معرفی دانشگاه های برتر استرالیا به مطالبی که در این زمینه در سایت موسسه بین المللی راد وجود دارد میتوانید مراجعه بفرمایید.