شهرهای مهم و دانشجویی فنلاند


دانشگاه های فنلاند به سبب ارائه تحصیل رایگان و همینطور کیفیت آموزشی و تحقیقاتی بالای دانشگاه ها مقصد بسیاری از دانشجویان هستند که قصد دارند برای ادامه تحصیل و یا دریافت بورس دانشگاه های فنلاند به این کشور بروند. در این مقاله بر آن هستیم که

تعدادی از شهرهای برتر فنلاند را معرفی نماییم .
شهر هلسینکی  به عنوان پایتخت فنلاند با جمعیت 1 میلیون نفر بزرگترین شهر فنلاند میباشد. این شهر در جنوب این کشور قرار دارد و به خوبی به مناطق دیگر اروپا دسترسی دارد و با یک پرواز کوتاه می توان به شهرهای مهمی مانند سنت پترزبورگ، استکهلم و تالین سفر کرد.
با داشتن معماری های نئوکلاسیک تا جشنواره های رنگارنگ و بندر پر رفت و آمد، هلسینکی – پایتخت معماری جهان در سال 2012 – شهری زنده و پر هیاهو به شمار میرود. از اماکن دیدنی شهر میتوان به: موزه هنر آتنیوم، قلعه باستانی جزیره سومنلینا (مسیر 15 دقیقه ای با قایق)، کلیسای معروف هلسینکی و معماری فوق العاده میدان سنا اشاره نمود. اگر برای تحصیل در فنلاند ، پایتخت این کشور را انتخاب کردید،دو دانشگاه از برترین دانشگاه های فنلاند در هلسینکی واقع شده اند و جامعه دانشجویی متعلق به این دو دانشگاه، شهر هلسینکی را به عنوان یکی از ایده آل ترین شهرهای دانشجویی فنلاند معرفی می کنند.یکی دانشگاه هلسینکی  University of Helsinki با رتبه جهانی 67 ودیگری دانشگاه آلتو  Aalto University با رتبه جهانی 187میباشد.
هلسینکی با دانشگاه های معتبر و کیفیت بالای زندگی در میان 50 شهر برتر دانشجویی جهان، قرار گرفته است.
از دیگر شهرهای دانشجویی فنلاند می توان از شهر تورکو Turku در 160 کیلومتری در غرب هلسینکی نام برد که پایتخت سابق فنلاند محسوب می شد. ریشه پیدایش این شهر به پایان دوره وایکینگ ها مربوط می شود که به همین دلیل قدیمی ترین شهر فنلاند به شمار می رود ولی در اکثر مناطق، نشانه هایی از دوره معاصر احساس می شود که این موضوع به دلیل خسارات وارده از آتش سوزی عظیم شهر در اوایل قرن نوزدهم می باشد.دومین و سومین دانشگاه قدیمی فنلاند در تورکو قرار دارند که عبارتند از: آکادمی آبو به( زبان سوئدی) با رتبه جهانی 441و دانشگاه تورکو University of Turku با رتبه جهانی 20.
شهر اولو Oulu در قسمت شمال فنلاند یکی دیگر از شهرهای دانشجویی فنلاند است که دارای چندین جزیره که توسط پل های عابر پیاده به هم متصل شده و مسیرهای مناسب برای دوچرخه سواری، می باشد. شهر اولو پنجمین شهر پرجمعیت فنلاند است که به سبب سبک های متنوع موسیقی، مراسم سالیانه مسابقات قهرمانی گیتار و جشنواره های موسیقی شهرت جهانی دارد. این شهر همچنین به عنوان مرکز تکنولوژی با افراد حرفه ای و متخصص از سرتاسر دنیا که در مراکز تحقیقاتی مشغول به فعالیت هستند، شناخته می شود.
افرادی که در اندیشه ادامه تحصیل در شهر اولو هستند باید خود را آماده زمستان های بسیار سرد کنند زیرا میانگین درجه حرارت سالیانه 2 درجه سانتیگراد می باشد.دانشگاه اولو University of Oulu با رتبه جهانی 259 در این شهر قرار دارد.
شهر  تامپر واقع در جنوب فنلاند نیز یکی دیگر از شهرهای دانشجویی فنلاند می باشد که در بین دو دریاچه قرار گرفته است و رودخانه ها در مرکز شهر جریان دارند. انرژی تولید شده از جریان این رودخانه ها، شهر تامپر را به قلب صنعتی فنلاند در قرن نوزدهم تبدیل کرده بود.
تامپر سومین شهر پرجمعیت فنلاند می باشد ولی مرکز شهر دارای پیاده رو های مناسب با تعداد زیادی کافه و اماکن فرهنگی است که برای دانشجویان بین المللی محیط جذابی را فراهم می نماید.
دانشگاه تامپر  University of Tampere با رتبه جهانی 385 و چندین مرکز علمی معتبر در شهر تامپر قرار دارند.
شهر ییوسکیلا  در 260 کیلومتری شمال هلسینکی در منطقه “Lakeland” قرار دارد و مانند اکثر مناطق فنلاند در مجاورت دریاچه قرار دارد. از افراد مشهور این شهر می توان از آلوار آلتو معمار مشهور نام برد که آثار ساخته شده توسط او در سراسر شهر دیده می شود. میتوان از جمله شاهکارهای آلوار آلتو، ساختمان های متعلق به دانشگاه ییوسکیلا را نام برد .دانشگاه ییوسکیلا با رتبه جهانی (318) ششمین دانشگاه معتبر فنلاند می باشد. دانشگاه علوم کاربردی JAMK نیز در این شهر قرار دارد که این موضوع شهر ییوسکیلا را به یکی از شهرهای دانشجویی فنلاند تبدیل کرده است.
برای اطلاعات بیشتر در باره تحصیل در فنلاند،ویزای تحصیلی فنلاندو.....با مشاورین ما در موسسه بین المللی راد تماس حاصل نمایید.