44159636 و 44159634-021 0901201-0921 admin@radmohajer.com کانال تلگرام اینستاگرام
ورود ثبت

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
مهاجرت تحصیلی
مهاجرت کاری
لیست کشورها
مهاجرت سرمایه گذاری
دپارتمان زبان

تحصیل در خارج از کشور
تحصیل در خارج از کشور چیست؟ چه افرادی میتوانند برای تحصیل در خارج از کشور اقدام نمایند؟ مدارک لازم برای تحصیل در خارج از کشور کدام است؟ هزینه تحصیل در خارج از کشور چقدر است؟ چه زمانی برای گرفتن پذیرش از دانشگاه باید اقدام شود؟
این سوالات و سوالات دیگر معمولا جزو سوالاتی است که ذهن بسیاری از دانشجویان و علاقه مندان به تحصیل را به خود درگیر کرده است.
باید بگوییم که منظور از تحصیل در خارج کشور، تحصیل در دانشگاه های کشورهایی به غیر ایران است. باید توجه داشته باشیم که دانشگاه های بسیاری در سطح جهان وجود دارد که تعدادی از آنها بسیار معتبر میباشند و رنکینگ جهانی خوبی دارند . و هر ساله در بین دانشگاه هایی که در سطح جهان رده بندی میشوند در رده های بالای این جدول قرار میگیرند، و البته دانشگاه هایی هم وجود دارند که رنکینگ آنها بسیار پایین میباشد.
وزارت علوم ایران نیز برخی از دانشگاه های جهان را مورد تایید خود قرار نداده است که معمولا این دانشگاه ها در سطح کیفیت پایین آموزشی قرار دارند.
بنابراین وقتی صحبت از تحصیل در خارج از کشور میشود منظور تحصیل در کشورهایی است که دانشگاههای معتبری دارند و همچنین وزارت علوم ایران نیز این دانشگاه ها را تایید میکند.
دانشگاه های برتر جهان عموما در کشورهای پیشرفته مانند: آمریکا، کانادا، انگلستان، استرالیا، آلمان و .... است.
در حالت کلی میتوان گفت که تحصیل در خارج از کشور به دو گونه تقسیم میشود.
 اول تحصیل در کشورهایی که در دانشگاه های آن کشورها میتوان به صورت رایگان تحصیل کرد مانند کشورهای: آلمان، اتریش، فنلاند، نروژ، فرانسه و....
برای مطالعه بیشتر در مورد تحصیل در هر کدام از کشورها میتوانید بر روی لینکهای زیر کلیک بفرمایید.
تحصیل رایگان در اتریش و اخذ ویزای تحصیلی اتریش
تحصیل رایگان در آلمان و اخذ ویزای تحصیلی اتریش
تحصیل رایگان در فرانسه و اخذ ویزای تحصیلی فرانسه
تحصیل رایگان در فنلاند و اخذ ویزای تحصیلی فنلاند
تحصیل رایگان در نروژ و اخذ ویزای تحصیلی نروژ
حالت دوم تحصیل در کشورهایی که تحصیل در دانشگاه های آن کشور هزینه دار میباشد مانند تحصیل در آمریکا، کانادا، سوئد، استرالیا و بسیاری کشورهای دیگر. البته تحصیل در این کشورها ممکن است با بورس تحصیلی همراه باشند که در آن صورت هزینه تحصیل رایگان خواهد بود.
در ضمن تحصیل در هر کدام از این کشورها مستلزم این است که شخص شرایط تحصیل در کشور مزبور را داشته باشد. زیرا تحصیل در هر کشوری دارای شرایط متفاوتی میباشد.
تحصیل دربسیاری از کشورهایی که دانشگاه های معتبری دارند نیاز به مدارک زبان انگلیسی و یا مدارک زبان آن کشور دارد.
برای مشاوره بیشتر در مورد تحصیل در کشورهای خارجی میتوانید با مشاورین موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره رایگان آنان بهره مند شوید.