ویزای تحصیلی نروژ

 

تحصیل در نروژ و اخذ ویزای تحصیلی نروژ برای دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه های کشورهایی که تحصیل رایگان دارند بسیار محبوب میباشد. زیرا نروژ جزو کشورهایی است که سطح رفاه اجتماعی بالایی دارد و دیگر این که جزو کشورهای صنعتی

محسوب میشود و امکان کاریابی در نروژ نیز وجود دارد.
برای اخذ ویزای تحصیلی مهمترین مسئله دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه مورد نظر میباشد. ما در مقاله ای دیگر در مورد چگونگی دریافت پذیرش توضیحاتی را ارائه داده ایم و در این نوشتار قصد داریم که چگونگی اخذ ویزای تحصیلی نروژ و مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی نروژ را بررسی نماییم.
مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای دانشجویی نروژ:
برای اخذ ویزای دانشجویی مدارکی را باید به سفارت ارائه دهید که شامل پذیرش دانشگاه، مدارک هویتی (شناسنامه، پاسپورت و اگر شخص دارای همراهانی باشد شناسنامه و پاسپورت همراهان و سند ازدواج)، مدارک تحصیلی، و نامه بانکی میباشد.
تبصره 1: منظور از همراهان تنها و تنها شامل همسر و فرزندان میباشد.
تبصره 2: منظور از نامه بانکی این است که هنگامی که شخص پذیرش تحصیلی را از دانشگاه دریافت نمود باید هزینه زندگی خود و همراهان خود را به حساب دانشگاه به صورت امانت واریز نماید، این پول به صورت امانی در نزد دانشگاه باقی میماند و هنگامی که شخص به نروژ سفر کرد و حساب بانکی به نام خود افتتاح نمود، دانشگاه این پول را به شخص عودت میدهد.
هزینه زندگی یک مقدار مشخص به صورت سالیانه از سوی اداره مهاجرت نروژ اعلام میگردد که این مقدار تقریبا با 10000 یورو برابری میکند. البته این هزینه به کرون نروژی محاسبه میشود و نزد دانشگاه باقی میماند.
تمامی این مدارک باید به سفارت ارائه گردد و سفارت پس از بررسی پرونده جواب ویزا را به شخص اعلام میکند.
باید این مطلب نیز ذکر شود که در صورتیکه مدت تحصیل شخص 2 سال باشد میتواند به راحتی برای همراهان خود ویزای همراه دریافت نماید.
در صورتیکه در مورد تحصیل در نروژ و دانشگاه های معتبر نروژ  و هم چنین مهاجرت به نروژ نیاز به مشاوره داشتید میتوانید با مشاورین ما در موسسه بین المللی راد تماس بگیرید و از مشاوره های آنان بهره مند شوید.