15و44124814-021 44124850-021 09210901201 boss.radmohajer@gmail.com کانال تلگرام اینستاگرام
ورود ثبت

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
مهاجرت تحصیلی
مهاجرت کاری
لیست کشورها
مهاجرت سرمایه گذاری
دپارتمان زبان

بورس تحصیلی درنروژ


در این نوشتار سعی شده است که در مورد بورس تحصیلی در نروژ توضیحاتی ارائه گردد. کشور نروژ به دلیل داشتن دانشگاه های معتبر و با رنکینگ خوب جهانی و رفاه اجتماعی بالای این کشور و همین طور قرار گرفتن دانشگاه های کشور نروژ در رتبه های برتر

در بین دانشگاه های قاره اروپا محبوبیت بسیار زیادی در بین علاقه مندان به تحصیل را دارد. تحصیل در برخی از رشته ها به خصوص رشته های فنی و رشته هایی که به نفت و مخازن نفتی و بهره بردای از مخازن نفتی مرتبط است در کشور نروژ محبوبیتی بیشتری دارد و همچنین به دلیل ذخایر غنی نفتی و وجود شرکتهای بزرگ نفتی و صنعتی بودن کشور نروژ این امید را در بین دانشجویانی که علاقه مند به تحصیل در دانشگاه های نروژ ایجاد میکند که امکان و فرصت کاریابی بیشتر میباشد، که البته همینطور نیز میباشد.
بسیاری از افراد این پرسش را دارند که آیا امکان بورس تحصیلی در نروژ وجود دارد یا خیر؟
در پاسخ باید گفته شود که ابتدا باید تعریف بورس را بدانیم تا بتوانیم به این سوال پاسخ درستی دهیم.
بورس به رایگان شدن هزینه تحصیل در دانشگاه مورد نظر گویند و اینکه شخص دانشجو بابت تحصیل هیچ هزینه ای به دانشگاه یا موسسه آموزشی و کالج پرداخت ننماید. با توجه به این تعریف باید بگوییم که تحصیل در نروژ به خودی خود دارای بورس است زیرا تحصیل در دانشگاه های نروژ رایگان میباشد یعنی دانشگاه های نروژ بابت تحصیل دانشجویان خارجی هزینه ای دریافت نمیکنند، پس به خودی خود تحصیل در نروژ به صورت بورس میباشد.
 البته باید این نکته نیز ذکر شود که در نروژ دو نوع دانشگاه وجود دارد، دانشگاه های دولتی و دانشگاه های خصوصی و مسئله ای که در بالا قید شد تنها مختص دانشگاه های دولتی نروژ میباشد.
پرداخت هزینه های  زندگی در نروژ با شخص دانشجو میباشد. البته این مورد در مورد دانشجویان دکتری کمی متفاوت میباشد، اکثر دانشجویان دکتری در ازای کاری که در دانشگاه انجام میدهند حقوقی دریافت میکنند که اصطلاحا به آن بورس میگویند.
اکثر دانشجویان مقطع دکتری در نروژ بابت تحصیل خود حقوق دریافت میکنند، زیرا تحصیل در مقطع دکتری در نروژ یک شغل محسوب میشود.
ذکر این نکته نیز لازم است که دانشجویان در نروژ اجازه کار پاره وقت را دارند و میتوانند در هفته 20 تا 30 ساعت کار کنند.
برای مشاوره بیشتر در مورد تحصیل در مقاطع مختلف در دانشگاه های نروژ و همچنین روشهای مهاجرت به نروژ میتوانید با مشاورین موسسه بین المللی راد تماس بگیرید و از مشاوره های آنان بهره مند شوید.