مراحل و شرایط دریافت ویزای توریستی نروژ

 

برای دریافت ویزای توریستی نروژ هم به صورت آنلاین و از طریق وب سایت رسمی سفارت اقدام نمایید و هم میتوانید به صورت حضوری به سفارت مراجعه فرمایید.
برای اخذ ویزای توریستی از نروژ علاوه بر تکمیل فرمهای مربوطه که به صورت آنلاین میتوان از سایت سفارت دانلود و تکمیل کرد، مدارکی مورد نیاز است که این مدارک معمولا به سه دسته تقسیم میشود.
1- مدارک هویتی شخص مانند شناسنامه و پاسپورت
2- مدارک مالی شخص که نشاندهنده این است که شخص از نظر مالی استطاعت پرداخت هزینه های سفر را دارد
3- مدارکی که نشاندهنده علقه شخص به ایران است و نشان میدهد که شخص پس از مسافرت به نروژ به ایران رجعت میکند.
دسته اول و دوم مدارک جزو مدارکی است که به صورت نرمال هر شخصی میتواند تهیه کند و مدارکی است که ثابت میباشد، ولی مدارک دسته سوم بنا به شرایط هر شخصی متفاوت است ، بدین معنا که شخص باید بر طبق پیشینه خود، شغل خود، وضعیت خانوادگی و وضعیت تحصیلی خود، مدارکی را به سفارت ارائه نماید که به مامور سفارت  این اطمینان خاطر را بدهد که شخص بعد از مسافرت به ایران برمیگردد.
بسیاری از افرادی که ویزای آنان ریجکت میشود غالبا با این جمله در نامه ریجکتی خود مواجه هستند که( دلیل عدم صدور ویزا کافی نبودن مدارک شما جهت برگشت به ایران میباشد ) بدین دلیل تهیه مدارک دسته سوم از ریزه کاریهای بسیاری برخوردار است .
در صورتیکه شخص دارای بستگانی در نروژ باشد بهتر است که مدارک لازم در این مورد را نیز به سفارت ارائه نماید که مشخص شود شخص جهت ویزیت و دیدار خویشاوندان خود به نروژ سفر میکند و این مسئله شانس دریافت ویزا را بیشتر میکند. و همچنین اگر اشخاصی که دعوت از کنفرانس یا نمایشگاهی دارند که برای بازدید از نمایشگاه و یا شرکت در کنفرانس دعوت شده اند و یا مواردی از این دست، ارائه این مدارک نیز میتواند شانس صدور ویزا را افزایش دهد. ولی توجه بفرمایید که ارائه این مدارک دلیلی بر صدور ویزای شما نیست. سفارت مختار به صدور یا عدم صدور ویزا برای شما میباشد.
در صورتیکه در مورد ویزای توریستی نروژ و یا روشهای مهاجرت به نروژ و اقامت نروژ و یا تحصیل رایگان در نروژ نیاز به مشاوره داشتید میتوانید به مشاورین ما در موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره های آنان بهره مند شوید.