اقامت دائم نروژ

برای مهاجرت به نروژ روشهای مختلفی وجود دارد که برخی از این روشها منجر به  اقامت نروژ میشود و شخص میتواند با مهاجرت به نروژ و سپری شدن چندین سال اقامت دائم نروژ را کسب نماید و یک شهروند نروژی تلقی شود.


در ابتدا باید گفته شود که برای ورود به نروژ حتما باید از کشور نروژ و یا کشورهای عضو شینگن ویزا داشته باشید. با داشتن ویزاهای توریستی از کشورهای عضو پیمان شینگن شخص میتواند وارد نروژ شود این در حالی است که شخص باید قبل از پایان یافتن مهلت ویزا از کشور خارج گردد، در غیر اینصورت شخص مستلزم پرداخت جریمه میشود. لازم به یادآوری است که ویزای توریستی به هیچ یک از انواع دیگر ویزاها تبدیل نمیشود و شخص باید از نروژ خارج شده و به کشور اصلی خود بازگردد و برای نوع دیگری از ویزا اقدام نماید.
از ویزاهای بلند مدت میتوان به ویزای تحصیلی نروژ، ویزای کاری نروژ و.... اشاره کرد.
ویزاهای بلند مدت معمولا با تاریخی بیش از یک سال صارد میشوند، حال اگر شخصی با ویزاهای بلند مدت وارد کشور نروژ شود و بتواند در زمانی که در نروژ زندگی میکند کارهای اقامتی خود را انجام دهد میتواند اقامت دائم نروژ را دریافت نماید.
به عنوان مثال شخصی که با ویزای دانشجویی وارد نروژ شود به مدت 20 تا 30 ساعت اجازه کار در حین تحصیل دارند و همچنین بعد از تحصیل نیز معمولا دانشجویان یک سال فرصت کاریابی در نروژ دارند، در صورتی که افراد بتوانند از فرصتهای کاری استفاده نمایند و جذب یک شغل شوند، پس از طی چند سال و پرداخت بیمه و مالیات در طی این سالها اقامت خود را دریافت می نمایند.
اگر شخصی با ویزای ازدواج نروژ وارد نروژ شود میتواند بعد از سه یا چهار سال که ازدواج از نظر اداره مهاجرت ازدواج واقعی تلقی شود شخص میتواند برای اقامت دائم نروژ اقدام نماید.
یکی دیگر از راه هایی که شخص میتواند اقامت نروژ را دریافت نماید سرمایه گذاری د نروژ و ثبت شرکت در نروژ میباشد. شخص میتواند با ارائه یک طرح تجاری و شروع یک کسب و کار بعد از طی مدتی که از شروع کسب و کار و پرداخت بیمه و مالیات کشور نروژ سپری میشود میتواند اقامت دائم نروژ را دریافت نماید.
شرایط مهاجرت به نروژ در مقاله ای جداگانه در همین سایت موجود است که میتوانید با کلیک کردن برروی لینک در مورد شرایط مهاجرت به نروژ کسب اطلاعات نمایید.
مهاجرت به نروژ
چنانچه در مورد مهاجرت به نروژ و یا ادامه تحصیل در نروژ نیاز به مشاوره بیشتر داشتید میتوانید با مشاورین ما در موسسه بین المللی راد تماس بگیرید و از مشاوره های آنان بهره مند شوید.