44159636 و 44159634-021 0901201-0921 admin@radmohajer.com کانال تلگرام اینستاگرام
ورود ثبت

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
مهاجرت تحصیلی
مهاجرت کاری
لیست کشورها
مهاجرت سرمایه گذاری
دپارتمان زبان

ایراینان مقیم اتریش
بسیاری از ایرانیان به دلالیل مختلف به اتریش مهاجرت کرده اند وتعداد چشمگیری از هموطنان ما اقامت دائم اتریش را دارند و یا با ویزاهای بلند مدت در اتریش زندگی میکنند.


تعدادی بسیاری از ایرانیان با ویزای تحصیلی در نروژ اقامت دارند و در دانشگاههای دولتی اتریش و یا دانشگاههای خصوصی اتریش به تحصیل مشغول میباشند.
ایرانیانی که در اتریش زندگی میکنند بیشتر در شهر وین ساکن هستند و تعداد ایرانیان در شهرهای دیگر اتریش کمتر میباشند.
در شهر وین انجمن ایرانیان فعال میباشد. افرادی که به این انجمن مراجعه میکنند معمولا میتوانند از خدمات این انجمن استفاده نمایند.
همچنین در این انجمن لیست پزشکان ایرانی ساکن وین که میتوانند طبابت نمایند و تخصص آنها و همچنین لیست فروشگاه های ایرانی و یا لیست رستورانهای ایرانی وجود دارد.
افرادی که برای انجام امور خود نیاز به مترجم و یا وکیل دارند میتوانند از این انجمن خدماتی را دریافت نمایند.
معمولا ایرانیان اتریش بیشتر در مرکز شهر ساکن هستند؛ البته بیشتر دانشجویان در خوابگاه های دانشجویی زندگی میکنند.
بسیاری از ایرانیان در اتریش صاحب مشاغل  متنوعی هستند مانند رستوران داری و هتل داری و برخی از ایرانیان در صنایع مختلف سرمایه گذاری انجام داده اند.
ایرانیانی که در اتریش زندگی میکنند لازم است چند نکته را در نظر بگیرند. اول این که به دلیل زبان آلمانی مردم اتریش در کارهای مربوط به اقامت و مهاجرت خود بهتر است که از افرادی که به زبان آلمانی آشنا هستند کمک بگیرند تا دچار مشکلی نشوند ، و دوم این که در شهرداری و یا اداره پلیس و یا هر مکان دیگری برگه هایی که به زبان آلمانی هست و متوجه نیستند که این برگه ها به چه منظوری میباشد امضا ننمایند.
همواره توصیه میشود ایرانیانی که در اتریش زندگی میکند در صورت داشتن مشکل و یا هر گونه مواردی که در مورد ویزای خود با آن مواجه میشوند به سفارت ایران در اتریش مراجعه نمایند. و همینطور اگر ایرانیان مشکلی با پلیس اتریش برای آنان پیش آمد بهتر آن است که با سفارت ایران در ارتباط باشند.

در صورتیکه در مورد روشهای مهاجرت به اتریش و یا انجام امور خود در اتریش نیاز به مشاوره داشتید میتوانید با مشاورین موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره های آنان بهره مند شوید.
آدرس و شماره تلفن سفارت ایران در اتریش :
Address : Jauresgasse 9   1030 Wien
Tel :+431 7122657-59
Fax : +431 7135733
Visa Abteilung :+431 7122657-121
Mo - Fr   8:30 - 12