تحصیل دکتری در اتریش

تحصیل رایگان در دانشگاه های کشور اتریش و کیفیت بسیار بالای دانشگاه های اتریش باعث علاقه مندی بسیاری از دانشجویان برای تحصیل در مقطع دکتری دراین کشور میشود. بسیاری از دانشجویان  برای تحصیل در مقاطع بالاتر به خصوص مقطع دکتری دانشگاه

های کشور اتریش را انتخاب میکنند.
دانشجویان مقطع دکتری معمولا در دوره تحصیل میتوانند حقوق نیز دریافت نمایند که البته در ازای دریافت حقوق در دانشگاه به تدریس و یا انجام کارهای پژوهشی مشغول میشوند، البته دریافت حقوق در همان ابتدای اخذ پذیرش دکتری از دانشگاه مشخص نخواهد شد و معمولا بعد از طی چند ماه این امر اتفاق می افتد.
تحصیل در مقطع دکتری در اتریش معمولا به زبان انگلیسی میباشد و لیکن برای اخذ پذیرش در بسیاری از دانشگاه ها نیازی به ارائه مدرک زبان انگلیسی نمیباشد ولی ارائه این مدرک میتواند رزومه شخص را قویتر نماید.
تحصیل در مقطع دکتری اتریش نیز در دانشگاه های دولتی اتریش تقریبا رایگان هست .البته هزینه بسیار مختصری در هنگام ثبت نام توسط دانشگاه دریافت میشود (هزینه ای بین 380 تا 750 یورو در هر ترم) که البته بسیاری از دانشجویان دکتری از پرداخت همین هزینه مختصر هم معاف میباشند.
پذیرش در دکتری تنها در همان رشته تحصیلی کارشناسی ارشد فرد یا رشته های بسیار مرتبط امکان پذیر میباشد و تغییر رشته در مقطع دکتری امکان پذیر نمیباشد.
تحصیل در مقطع دکتری در اتریش 3 سال به طول میانجامد و بسیاری از دانشجویان پس از اتمام تحصیلات در مقطع دکتری، جهت تدریس جذب دانشگاه ها و یا جهت انجام کارهای پژوهشی جذب پژوهشگاه های بخشهای مختلف علمی و صنعتی اتریش میشوند.
در زمان تحصیل در مقطع دکتری معمولا دانشجویان 30 ساعت اجازه کار قانونی دارند که با این ساعت کاری میتوانند هزینه زندگی خود را پوشش دهند.
لازم به ذکر است که دانشجویان دکتری در هنگام تحصیل در مقطع دکتری از بیمه های پزشکی کامل برخوردار هستند و در ضمن در صورتیکه که همسر و فرزندانی نیز داشته باشند میتوانند برای صدور ویزای همراه اقدام نمایند. در صورتی که خانواده دانشجو نیز همراه دانشجو باشد، همراهان نیز اجازه تحصیل دارند و همینطور از بیمه های پزشکی کامل برخوردار میباشند.
بسیاری از افراد این سوال را دارند که برای دریافت پذیرش از دانشگاه های اتریش به چه  مدارکی نیاز است ؟
در پاسخ باید گفته شود که برای گرفتن پذیرش در مقطع دکتری به دلیل فضای رقابتی که وجود دارد شخص باید دارای رزومه خوبی باشد. و منظور از رزومه خوب دارا بودن معدل بالا در مقطع لیسانس و فوق لیسانس و همینطور داشتن مقاله های علمی که در مجلات معتبر علمی به چاپ رسیده باشد و مواردی از این دست میباشد، طبیعتا مواردی مانند انجام کارهای پژوهشی و یا سابقه کار مرتبط و یا ارائه مدرک زبان میتواند رزومه شخص را قویتر کند و به اخذ پذیرش دکتری کمک نماید.
برای مشاوره بیشتر در مورد تحصیل در اتریش و همینطور روشهای مهاجرت به اتریش و اخذ ویزای اتریش با مشاورین ما در موسسه بین المللی راد تماس بگیرید و از مشاوره های تلفنی آنان بهره مند شوید.