15و44124814-021 44124850-021 09210901201 boss.radmohajer@gmail.com کانال تلگرام اینستاگرام
ورود ثبت

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
مهاجرت تحصیلی
مهاجرت کاری
لیست کشورها
مهاجرت سرمایه گذاری
دپارتمان زبان

ویزای اتریش

 

جهت ورود ایرانیان به اتریش نیاز به صدور ویزا برای هر شخصی میباشد، خواه این مسافرت به اتریش جهت گردشگری باشد وخواه برای اهداف دیگر مانند تحصیل یا کار و...

به هر حال هر شخصی که قصد مسافرت به اتریش را دارد حتما باید ویزای این کشور را داشته باشد.
افرادی که برای قصد دیدار از اتریش و گردشگری دارند میتوانند ویزای توریستی از این کشور و یا هر یک از کشورهای عضور پیمان شینگن را دریافت نمایند.
پروسه دریافت ویزای توریستی مشخص میباشد و به طور کلی سه دسته مدارک به سفارت ارائه میشود.
دسته اول : مدارک هویتی شخص مانند شناسنامه و پاسپورت و ... میباشد
دسته دوم: مدارکی دال بر اینکه شخص هزینه مسافرت را دارا میباشد که در واقع ارائه مدارک مالی مانند نامه حساب بانکی شخص میباشد
دسته سوم: که به نظر مهمترین مدارک میباشد، مدارکی است که نشاندهنده هدف واقعی شخص جهت گردشگری میباشد، در واقع این مدارک باید نشاندهنده این موضوع باشند که شخص قصد ماندن و پناهنده شده به اتریش و یا هر کدام از کشورهای عضو پیمان شینگن را ندارد. این مدارک به گونه ای باید ارائه شود که مامور سفارت را قانع نماید که شخص پس از مسافرت به اتریش به کشور خود رجعت خواهد کرد. طریقه آماده کردن این مدارک برای هر شخصی متفاوت و بسته به شغل و تحصیلات و پیشینه هر شخصی دارد.
در اکثر مواردی که درخواست ویزاهای افراد مورد موافقت قرار نمیگرد علت اصلی را توسط سفارت بدین گونه قید میشود که مدارک لازم برای رجعت شخص به کشورش وجود ندارد.
حال ممکن است شخصی برای ویزای تحصیلی اتریش اقدام نماید در این صورت مدارک مورد نیازی که به سفارت ارائه میشود تا حدی متفاوت از ویزای توریسیتی میباشد.
دسته اول مدارک مشابه ویزای توریستی میباشد
مدارک مالی نیز باید نشاندهنده استطاعت مالی شخص برای تامین هزینه های زندگی در اتریش میباشد.
به غیر از مدارک قید شده باید مدارک تحصیلی و همچنین نامه پذیرش دانشگاه نیز باید در بین مدارک وجود داشته باشد.
مدارک مورد نیاز در مورد ویزای ازدواج در اتریش نیز باید شامل مدارکی باشد که نشاندهنده ازدواج واقعی شخص میباشد که در این مورد نیز آماده کردن مدارک برای هر شخصی با توجه  به پیشینه آشنایی شخص با همسرش متفاوت میباشد.
در مورد ویزای سرمایه گذاری در اتریش نیز مدارک هویتی، مدارک مالی و مدارکی که نشاندهنده تایید شدن طرح تجاری شخص میباشد باید به سفارت ارائه گردد.
برای مشاوره بیشتر در مورد اخذ ویزاهای اتریش با مشاورین ما در موسسه بین المللی راد تماس بگیرید و از مشاوره های آنان بهره مند شوید.