تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد اتریش

 

بسیاری از دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در کشورهای اروپایی را دارند، اتریش را به عنوان یکی از مقاصد خود انتخاب میکنند. کشور اتریش یکی از 5 کشور اروپایی هست که تحصیل در آن رایگان است البته وقتی میگوییم رایگان باید در نظر بگیریم که درهر

ترم در حدود 380 یورو هزینه ثبت نام باید پرداخت گردد. که این هزینه در مقابل هزینه هایی که کشورهای دیگر اروپایی جهت تحصیل دریافت میکنند ناچیز میباشد.
از مزایای تحصیل در مقطع فوق لیسانس در اتریش میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
تحصیل رایگان در مقطع فوق لیسانس
اجازه کار پاره وقت به دانشجو
عدم نیاز به مدرک زبان
یک سال فرصت کاریابی بعد از پایان تحصیلات
اجازه حضور همسر و فرزندان در دوران تحصیل در اتریش
تحصیل رایگان فرزندان در مدارس اتریش
......
مواردی که اشاره شد ازمزایای تحصیل در اتریش میباشند. همان طور که گفته شد تحصییل در مقطع فوق لیسانس در دانشگاه های دولتی  اتریش رایگان میباشد و تنها هزینه ثبت نام در حدود 350 تا 750 یورو در هر ترم را دارد.
هر دانشجو در هفته اجازه کار 20 تا 30 ساعته را دارد که میتواند با کار دانشجویی عمده هزینه زندگی خود را پوشش دهد.
همسر و فرزندان دانشجو میتوانند در دوران تحصیل در اتریش حضور داشته باشند وبه همه افراد خانواده کارت اقامت دریافت مینمایند.
دانشجو و همراهان از بیمه های درمانی کاملا رایگان برخوردار میباشند.
بعد از هر مقطع تحصیلی به دانشجو کارتی با عنوان کارت سفید-قرمز- سفید تعلق میگیرد که با این کار اجازه دارند پس از تحصیل به مدت یک سال در اتریش در جستجوی کار باشند و هنگامی که کار مناسب را یافتند ویزای شخص به ویزای کاری تبدییل شده و پس از چند سال شخص میتواند برای دریافت اقامت دائم اتریش اقدام نماید.
یکی دیگر از مزایای تحصیل در مقطع فوق لیسانس در اتریش عدم نیاز به مدرک زبان میباشد. در بسیاری از دانشگاه های اتریش تحصیل به زبان آلمانی میباشد و این در حالی است که برای دریافت پذیرش از دانشگاه نیازی به ارائه مدرک زبان نمیباشد و شخص میتواند پس از مراجعه به اتریش، زمان 2 ساله ای از دانشگاه درخواست نماید تا بتواند که سطح زبان آلمانی خود را به حد قابل قبولی برساند. البته دانشگاه 2 سال وقت در اختیار دانشجو قرار میدهد ولی بسیاری از دانشجویان در زمانی بسیار کمتر به سطح قابل قبولی از زبان آلمانی میرسند و برای ادامه تحصیل در کلاسهای دانشگاه شرکت مینمایند.
ذکر این نکته نیز الزامی است که در صورتی که رشته شخص به زبان انگلیسی در دانشگاه ارائه گردد، از دانشجو درخواست مدرک زبان انگلیسی میشود که معمولا آیلس 6.5 مورد قبول واقع خواهد شد. البته همه دانشجویان میتوانند در کنار تحصیل به فراگیری زبان آلمانی نیز بپردازند.
برای دریافت پذیرش از دانشگاه در مقطع فوق لیسانس، دانشجویان باید مدرک لیسانس، دیپلم و پیش دانشگاهی خود را به همراه ریز نمرات به دانشگاه ارائه نمایند. البته علاوه بر مدارک تحصیلی، مدارک دیگری نیز باید به دانشگاه ارائه شود. برای مطالعه بیشتر در این مورد میتوانید به شرایط تحصیل در اتریش مراجعه بفرمایید.
در صورتیکه جهت مهاجرت به اتریش و تحصیل رایگان در اتریش و دریافت ویزای دانشجویی نیاز به مشاوره بیشتر داشتید میتوانید با مشاورین موسسه بین المللی راد تماس بگیرید و از مشاوره رایگان آنان بهره مند شوید.