شهرهای کشور اتریش


کشور اتریش کشوری در قاره اروپا میباشد که کشور چندان وسیعی نیست ولی از نظر اقتصادی هشتمین اقتصاد دنیا به شمار میرود. پایتخت کشور اتریش شهر وین میباشد که جمعیتی در حدود 1.6 میلیون نفر را در بر گرفته است ومهمترین شهر اتریش میباشد و دارای

جاذبه های گردشگری بسیاری میباشد و همچنین دانشگاه های بسیار معتبری همچون دانشگاه وین، دانشگاه تئو در این شهر قرار دارد. شهر وین مرکز استان وین نیز میباشد. همانطور که قبلا در مقاله معرفی کشور اتریش گفته شده است، کشور اتریش دارای 9 استان میباشد که اسامی آنها عبارتند از بورگن‌لاند، کرنتن، اوبراسترایش، نیدراسترایش، سالزبورگ، اشتایرمارک، تیرول،فورآرلبرگ و وین.
از شهرهای مهم این کشور میتوان به شهرهای زیر اشاره کرد:

شهر گراتس با جمعیتی در حدود 240 هزار نفر که مرکز استان اشتایر مارک نیز میباشد. دانشگاه گراتس در این شهر قرار گرفته است و این دانشگاه رشته های متنوعی تدریس میشود.

شهر لیتس(Linz) این شهر با جمعیتی در حدود 200 هزار نفر در شمال شرقی اتریش واقع شده است. این شهر مرکز استان اوبراسترایش میباشد. در این شهر نیز دانشگاهی به همین نام قرار دارد . دانشگاه لیتس از قدیمی ترین دانشگاه های کشور اتریش میباشد. شهر لیتس در سال 2009 مرکز فرهنگی اروپا بود و از شهرهایی با قدمت تاریخی بالای اروپا میباشد.
شهر سالزبورگ (Salzburg) این شهر چهارمین شهر بزرگ اتریش و مرکز اتان سالزبورگ میباشد و در غرب اتریش واقع شده است. این شهر در دامنه کوه های آلپ قرار گرفته است و هر ساله به خصوص در فصلهای سرد سال گردشگران بسیاری را به خود جذب میکند که بیشتر توریست ورزشی میباشند.

شهر اینسبورگ مرکز ایالت تیرول اتریش میباشد و جمعیتی در حدود 120 هزار نفر را در خود جای داده است و مرکز تفریحات زمستانی اتریش و اروپا میباشد. این شهر در دره کوه های آلپ واقع شده است.

شهر کلاگن فورت (Klagenfurt) این شهر مرکز ایالت کرنتن میباشد و جمعیتی در حدود 90 هزار نفر را در خود جای داده است و ششمین شهر بزرگ اتریش میباشد. این شهر در منطقه مرزی ایتالیا و اسلوونی قرار گرفته است و دانشگاه بسیار معتبری به همین نام ( دانشگاه کلاگن فورت ) در این شهر قرار گرفته است.

شهر ولس یا ولز(Wels) با جمعیتی در حدود 60 هزار نفر در استان اوبراسترایش قرار گرفته است .

شهر لئوبن (Leoben) در استان اشتایر مارک با جمعیتی در حدود 25 هزار نفر قرار گرفته است و دانشگاه لئوبن یکی از دانشگاه های معتبر اتریش میباشد.

شهر آیزن اشتات (Eisenstadt) مرکز استان بورگن لاند میباشد و جمعیتی در حدود 15 هزار نفر را در خود جای داده است. در گذشته این شهر فقط محل اقامت نجیب زادگان بوده است و اکنون به عنوان یکی از شهرهای تاریخی اتریش به شمار می آید.

شهر زانکت پولتن (Sankt Pölten) مرکز استان نیدر استرایش میباشد و جمعیتی در حدود 55 هزار نفر را دارا میباشد و در شمال شرقی کشور اتریش واقع شده است.

برای اطلاعات بیشتر در مورد شرایط تحصیل در هر کدام از دانشگاه های اتریش میتوانید به لینکهای زیر مراجعه بفرمایید.
شرایط تحصیل در اتریش و اخذ ویزای تحصیلی اتریش
معرفی دانشگاه های اتریش
جهت مشاوره بیشتر در مورد روشهای مهاجرت به اتریش میتوانید با مشاورین موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره آنان بهره مند شوید.