44159636 و 44159634-021 0901201-0921 admin@radmohajer.com کانال تلگرام اینستاگرام
ورود ثبت

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
مهاجرت تحصیلی
مهاجرت کاری
لیست کشورها
مهاجرت سرمایه گذاری
دپارتمان زبان

معرفی بریتانیا


پادشاهی متحد بریتانیا که با نام انگلیسی United Kingdom of UK شناخته میشود متشکل از کشورهای انگلستان ، اسکاتلند و ولز است و یک کشور که در حوزه ایرلند قراردارد که همان ایرلند شمالی میباشد. مرکز بریتانیا شهر

لندن  میباشد. این پادشاهی متحد توسط آبهای اقیانوس اطلس از طرف غرب و شمال و همچنین از طرف شرق توسط دریای شمال و از طرف  شرق و جنوب توسط کانال مانش و دریای ایرلند در غرب احاطه شده است.
این پادشاهی دارای حکومت سلطنتی میباشد ولی هر کدام از قسمتها دارای دولتهایی هستند که دارای اختیارات محدود میباشد . بخش اسکاتلند به مرکزیت ادینبورا، بخش ولز به مرکزیت کاردیف و بخش ایرلند شمالی به مرکزیت بلفاست میباشد که همانطور  که گفته شد دارای اختیارات محدود میباشند. سیاست انگلستان به گونه ای است که دموکراسی پارلمانی حاکم است. البته نظام آن پادشاهی است و ملکه به صورت فرمایشی و نمادین در بالاترین مکان کشور نشسته است. نخست‌وزیر رئیس دولت و تصمیم‌گیرنده در امور سیاسی میباشد.
اگر بخواهیم در مورد فرهنگ انگلستان صحبت کنیم باید بگوییم که انگلیس مجموعه‌ای از فرهنگ‌های متفاوت است. در طول سال‌های متمادی افراد زیادی از ملیت‌های گوناگون به ویژه هندی، بنگلادشی و چینی و سایر کشورها به این کشور مهاجرت کرده‌اند. شهر لندن، بیشتر شبیه به شهری چند ملیتی است تا شهری انگلیسی در این شهر مردم با فرهنگهای مختلفی در کنار هم زندگی میکنند، با این حال با دور شدن از مراکز بزرگ جمعیتی، هنوز بافت سنتی انگلیسی در این کشور حفظ شده است.
زبان رسمی بریتانیا انگلیسی میباشد، و بخش بریتانیا با وجود این که عضو اتحادیه اروپا هست ولی عضو پیمان شینگن نیست و همینطور واحد پول آن یورو نمیباشد و هنوز واحد پول انگلستان و بریتانیا پوند است که جزو قویترین پولهای جهان میباشد. امید به زندگی در انگلستان برای زنان 81 سال و برای مردان 76 سال است و دین اصلی آن مسیحیت. 7/2درصد از مردم آن مسلمان هستند.
.
در بریتانیا دانشگاه های مهمی با رنکینگ خوب جهانی قرار دارند که هر ساله دانشجویان بسیاری را از سرتاسر جهان به خود جذب میکنند. همچنین بریتانیا یکی از مراکز هنری و صنعتی جهان میباشد و به همین دلیل متخصصان زیادی از سرتاسر جهان در انگلستان مشغول به کار هستند.
برای اطلاعات بیشر در زمینه تحصیل در انگلستان و کار در انگلستان و همچنین راه های مهاجرت به انگلستان به توضیحاتی که در همین سایت (سایت موسسه بین المللی راد ) در مورد تحصیل در انگلستان و کار در انگلستان وجود دارد مراجعه بفرمایید.