اقامت اروپا

در این نوشتار قصد داریم در مورد اقامت در کشورهای مختلف اروپایی و روشهای مختلف اطلاعاتی را ارائه نماییم.

اقامت اروپا

در سالهای اخیر اخذ اقامت کشورهای اروپایی از جمله اقامت آلمان، اقامت هلند، اقامت سوئد و دیگر کشورهای اروپایی به دلایلی گوناگونی مورد توجه افراد از کشورهای در حال توسعه از جمله ایران قرار گرفته است؛ از جمله دلایل عمده این امر جنگ و درگیرهای داخلی و شرایط نامناسب اقتصادی در منطقه ما میباشد که موجب گسترش موج مهاجرت به اروپا از راه های غیرقانونی و برای اخذ پناهندگی اروپا شده است؛ البته بدین دلیل نیز بسیاری از کشورهای اروپایی قوانین مهاجرت خود را در راستای سخت گیرانه تر شدن تغییر داده اند.

بسیاری از مهاجرین کشور خود را به امید پیدا کردن کار در کشورهایی چون آلمان، سوئد، نروژ، هلند و ... رها کرده اند تا از این طریق بتوانند اقامت دائم اروپا را به دست آورند. به طور کلی راه های گوناگونی برای مهاجرت به کشورهای اروپایی و اخذ اقامت اروپا وجود داشته است. تحصیل در دانشگاه های اروپا و اخذ ویزای تحصیلی، پیدا کردن کار در کشورهای اروپایی و اخذ ویزای کاری، سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کار در کشورهای اروپایی و اخذ ویزای سرمایه گذاری، الحاق به خانواده و ویزای مربوطه آن، ازدواج با اتباع کشورهای اروپایی و ویزای ازدواج از جمله های راه های عمده مهاجرت به اروپا و در نتیجه اقامت اروپا بوده است ؛ که البته همانطور که ذکر شد، این راه ها در سال های اخیر به سمت سخت تر شدن رفته اند .

در نظر داشته باشید  برای اینکه شخص بتواند موفق به اخذ اقامت کشور مقصد بشود، معمولاً باید در آن کشور مشغول به کار شود و مشمول بیمه و حقوق گردد و مالیات پرداخت نماید. این پروسه و مدت زمان لازم برای اخذ اقامت کشور مقصد در هر کشوری باهم متفاوت است.

image_processing20181029-4-nz213y اقامت و پاسپورت اروپا

 

گرفتن پذیرش از دانشگاه های کشورهای اروپایی هم چنان یکی از بهترین راه های مهاجرت و نهایتا اخذ اقامت از این طریق میباشد. کشورهایی چون اتریش، آلمان، نروژ و فرانسه دارای امکان تحصیل رایگان برای دانشجویان خارجی میباشند، اما در نظر داشته باشید، که برای مثال کشوری چون نروژ دارای شرایط خاصی برای اعطای پذیرش دانشگاه و ویزای تحصیلی برای دانشجو میباشد؛ تحصیل در کشورهایی چون دانمارک، سوئد، فنلاند، هلند و .... با کیفیت بالا و دارای هزینه تحصیل در حدود  10 الی 20 هزار یورو در هر سال میباشد. کشورهایی چون ایتالیا، اسپانیا، پرتغال و .... علی رغم هزینه پایین تحصیل اما از لحاظ اقامتی کشورهای مناسبی نیستند؛ بدین معنی که، دانشجو بعد از اتمام تحصیل امید کمی برای پیدا کردن کار و متعاقباً اخذ اقامت آن ها خواهد داشت؛ دلیل این امر نیز وجود بحران های اقتصادی و نرخ بالای بیکاری در آن ها میباشد. با این حال هزینه پایین تحصیل در کشورهای اسپانیا، پرتغال و بورس های مختلفی که کشور ایتالیا برای دانشجویان مقاطع مختلف ارائه مینماید، دانشگاه های آن ها را به مقصدی جذاب برای مهاجرت تبدیل مینماید. برای دریافت مشاوره تحصیلی میتوانید از طریق تماس با شماره تلفن های مؤسسه و دریافت مشاوره از کارشناسان مؤسسه بین المللی شرایط خود را برای تحصیل در کشورهای اروپایی بررسی نمایید.

واضح است که بهترین راه برای مهاجرت به اروپا، پیدا کردن کار و اخذ ویزای کاری میباشد؛ اما باید در نظر داشت که به خصوص در سال های اخیر اخذ ویزای کاری کشورهای اروپایی کار ساده ای نمیباشد. برای به دست آوردن چنین ویزایی در بسیاری از موارد شخص متقاضی باید بتواند یک دعوت نامه کاری(Job offer) از طرف کارفرمایی در کشور مقصد به دست آورد که به دست آوردن چنین درخواستی نیز امری دشوار میباشد. در حال حاضر برای  برخی کشورهای اروپایی هم چون آلمان از طریق ویزای جستجوی کاری (Job seeker) میتوان به پیدا کردن کار در آلمان واخذ اقامت کاری در این کشور اقدام نمود. یا مثال دیگر اینکه، در حال حاضر کشور دانمارک برای جبران نیاز کاری خود به نیروهای پزشکی، ویزایی را برای جذب گروه های پزشکی در نظر گرفته است که منجر به اخذ اقامت دائم دانمارک و اجازه کار پزشکی در کشور دانمارک میشود.  مشاوران مؤسسه بین المللی راد در این راستا دارای سابقه کار حرفه ای و تخصصی میباشند که از طریق تماس با شماره تلفن های مؤسسه بین المللی راد میتوانید از مشاوره تلفنی و یا حضوری کارشناسان بهره ببرید.

سرمایه گذاری و راه اندازای کسب و کار در کشورهای اروپایی، ازدواج با اتباع کشورهای اروپایی نیز از دیگر راه های اخذ اقامت کشورهای اتحادیه اروپا میباشد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در هر کدام از این موارد به مطالب موجود در وب سایت مؤسسه بین المللی راد مراجعه نماید و یا برای گرفتن مشاوره تلفنی با شماره تلفن های مؤسسه بین المللی راد تماس حاصل نمایید.