معرفی دانشگاه MIT


موسسه فناوری ماساچوست ((MIT یک دانشگاه خصوصی پژوهشی در کمبریج، ماساچوست است. دانشگاه MIT دارای یک محوطه شهری است که بیش از یک مایل (1.6 کیلومتر) در کنار رود چارلز گسترش می یابد.

دانشگاه MIT همچنین شامل تعدادی از امکانات عمده خارج از محوطه دانشگاهی مانند آزمایشگاه MIT لینکلن، مرکز بیتس و رصدخانه هیستاک و همچنین آزمایشگاه های وابسته مانند موسسات Broad و Whitehead می باشد. MIT در سال 1861 در واپسین رشد صنعتی شدن ایالات متحده تاسیس شد،دانشگاه MIT یک مدل دانشگاه اروپایی را تصویب کرد و به آموزش آزمایشگاهی در علوم و مهندسی کاربردی اشاره کرد. از آن زمان تاکنون نقشی کلیدی در توسعه بسیاری از جنبه های علوم، مهندسی، ریاضیات و تکنولوژی مدرن داشته است و به خاطر نوآوری و قدرت علمی آن شناخته شده است و این یکی از معتبرترین موسسات آموزش عالی در جهان است.


در سال 2019 دانشگاه MIT ، برنده 93 جایزه نوبل، برنده 26 جایزه تورینگ و برنده 8 مدال فیلدز شد. علاوه بر این، 58 مدال ملی علوم، 29 مدال ملی فناوری شد. دانشگاه MIT دارای یک فرهنگ کارآفرینی قوی است و درآمد سالانه شرکت های تاسیس شده توسط دانشجویان MIT تقریبا ( (9/1 تریلیون دلار است .


دانشگاهMIT دارای پنج مدرسه (علوم، مهندسی، معماری و برنامه ریزی، مدیریت و علوم انسانی، هنر و علوم اجتماعی) و یک دانشکده (دانشکده ویتاکر علوم و فنون بهداشت) است، اما هیچ دانشکده ای از قانون و پزشکی ندارد.


دانشگاه MITهمچنین در میان پنج رده برتر در رتبه بندی کلی دانشگاه ها قرار دارد و رتبه بندی بر اساس ترجیحات آشکار دانشجویان. برای چندین سال، گزارش U.S. News & World، رتبه بندی رتبه بندی دانشگاه های جهان QS و رتبه بندی دانشگاهی دانشگاه های جهان، به عنوان بهترین دانشگاه مهندسی MIT رتبه بندی شده اند. همانطور که در سال 1995 گزارش شورای ملی تحقیقات نیز ارائه شد. در لیست های مشابه، قوی ترین نمایش های MIT در مهندسی در علوم کامپیوتری، علوم طبیعی، کسب و کار، معماری، اقتصاد، زبان شناسی، ریاضیات و، به میزان کم، علوم سیاسی و فلسفه است.


چنانچه در مورد اخذ پذیرش دانشگاه های آمریکا و همچنین اخذ ویزای تحصیلی آمریکا (ویزای دانشجویی آمریکا) نیاز به مشاوره بیشتر دارید میتوانید با مشاورین موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره های تخصصی آنان بهره مند شوید.