معرفی دانشگاه چالمرز سوئد


دانشگاه صنعتی چالمرز Chalmers Tekniska Högskola، که اغلب به Chalmers کوتاه می شود یک دانشگاه در سوئد واقع در گوتنبورگ است که در زمینه تحقیقات و آموزش در زمینه فن آوری، علم، معماری، دریایی و سایر زمینه های مدیریت تمرکز دارد.

تاریخچه: این دانشگاه در سال 1829 با کمک ویلیام چالمرز، تاسیس شد. او بخشی از ثروت خود را برای ایجاد "مدرسه صنعتی" اهدا کرد. دانشگاه چالمرز تا سال 1937، تا زمانی که تبدیل به دانشگاه دولتی شد، به عنوان یک نهاد خصوصی اداره می شد. دانشگاه چالمرز در حال حاضر دارای حدود 11000 دانشجو است که حدود 40 درصد آنها در مقطع فوق لیسانس غیر سوئدی هستند. از سال 2006 تمام رشته‌های مقطع فوق لیسانس (که بالغ بر 50 رشته می‌باشد) به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند.
تقریبا 40٪ از مهندسین و معماران فارغ التحصیل سوئد در Chalmers تحصیل می کنند. هر سال حدود 250 مدرک فوق لیسانس و 850 مدرک لیسانس توسط دانشجو ها ی دانشگاه چالمرز دریافت می شود. حدود 1000 دانشجوی کارشناسی ارشد در برنامه های دانشگاه چالمرز شرکت می کنند. از سال 2007، تمام برنامه های کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی برای دانش آموزان ملی و بین المللی تدریس می شود.
در حال حاضر، حدود 10 درصد از تمام دانش آموزان چالمرز از کشورهای خارج از سوئد برای ثبت نام در برنامه کارشناسی ارشد یا دکتری آمده اند.
حدود 2700 دانش آموز همچنین در برنامه های کارشناسی مهندسی علوم، تجارت دریایی و سایر دوره های کارشناسی در Campus Lindholmen شرکت می کنند. چالمرز همچنین دانشجویان دانشگاه گوتنبرگ را در پروژه مشترک فناوری اطلاعات دانشگاهی مشترک می کند.


از دانشکده های این دانشگاه میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

مرکز چالمرز برای علوم و مهندسی محاسبات
آزمایشگاه تجزیه و تحلیل مواد مرکز شبیه ساز چالمرز زیر ساخت های تصویربرداری شیمیایی تسهیلات زیست شناسی سیستم های محاسباتی
در سال 2018، یک گزارش معیار از MIT رتبه چالمرز را در ده دانشگاه برتر جهان در آموزش مهندسی قرار می دهد.

در آخرین رتبه بندی دانشگاه های جهان QS (2019)، چالمرز در همه زمینه ها در رتبه 128 جهان قرار دارد و در مهندسی و تکنولوژی 93 در جهان قرار دارد. [8] در آخرین دوره رتبه بندی دانشگاه های برتر جهان دانشگاه چالمرز رتبه 237از همه دانشگاه های جهانی و 82 در جهان برای مهندسی و فن آوری را داشت. [9] در آخرین رتبه بندی دانشگاهی دانشگاه های جهانی (2018)، این دانشگاه درمکان 255-ام از همه دانشگاه های جهان و 33ام در جهان برای مهندسی ارتباطات رتبه بندی شد.


برای کسب اطلاعات کافی جهت چگونگی اخذ ویزای تحصیلی کشور سوئد و همچنین حضور در دوره های زبان انگلیسی کشور سوئد میتوانید به مشاورین ما در موسسه راد تماس حاصل فرمایید و از مشاوره های آنان استفاده نمایید.