دانشگاه موناش استرالیا


اخذ ویزای تحصیلی استرالیا و در واقع موفقیت در اخذ پذیرش از دانشگاه های برتر استرالیا، امکان تحصیل در نظام آموزشی قوی و پیشرفته و زندگی در کشوری آرام و شاد را برای دانشجویان خارجی فراهم مکیند؛ به همین دلیل هم استرالیا جزو کشورهایی است که همواره جزو کشورهایی می باشد که، بیشترین میزان تقاضا را برای تحصیل دانشجویان خارجی داشته است.

علاوه بر کیفیت زندگی و تحصیل در استرالیا، بورس های متعددی که دانشگاه های استرالیا برای جذب دانشجویان نخبه اختصاص میدهند، از دیگر دلایل جذب دانشجویان خارجی به دانشگاه های استرالیا بوده است. به طر. کلی استرالیا کشوری مهاجرپذیر است و به خصوص در سال های قبل تر، تعدادی بسیاری زیادی نیروهای کار خارجی با برنامه هایی هم چون ویزای Skilled worker برای کار و اقامت وارد استرالیا شده اند.
دانشگاه موناش از بهترین دانشگاه های کانادا واقع در ایالت ویکتوریای استرالیا، شهر ملبورن میباشد. دانشگاه موناش در حقیقت بزرگترین دانشگاه استرالیا است. دانشگاه موناش حدود 60 هزار دانشجو از 170 کشور مختلف دنیا دارد. این دانشگاه همانطور که ذکر شد، بزرگترین دانشگاه استرالیا و عضو دانشگاه های گروه 8 میباشد. دانشگاه های استرالیا دارای 5 پردیس در ایالت ویکتوریای استرالیا و حتی دارای پردیس های بین المللی در کشورهای مالزی، آفریقای جنوبی، ایتالیا و هند میباشد. دانشگاه موناش هزینه و بودجه زیادی را برای پژوهش و تحقیق اختصاص میدهد. پژوهش در زمینه های سلامت، صنایع جدید، محیط های پایدار و فرهنگ و جوامع برگشت پذیر در اولویت پروژه های تحقیقاتی دانشگاه موناش قرار دارد. این دانشگاه موفقیت های زیادی را در زمینه ناباروری و داروی آنفولانزا ایفا کرده است. رنکینگ جهانی دانشگاه موناش بر اساس رتبه بندی QS، 65 و رتبه آن در بین دانشگاه های استرالیا 5 میباشد. دانشگاه موناش در رشته MBA ، رتبه اول را در دنیا دارد.


شهریه تحصیل در دانشگاه موناش


شهریه تحصیل در دانشگاه موناش استرالیا، در رشته های فنی و مهندسی 40 هزار دلار در سال، و در رشته های علوم انسانی و هنر تقریباً 30 هزار دلار در سال میباشد. دانشگاه موناش سالانه بورس ها و کمک هزینه های مختلفی را برای جذب دانشجویان نخبه استرالیا و کشورهای مختلف دنیا به خود اختصاص میدهد که بدیهی است، اخذ بورس از چنین دانشگاهی نیاز به ارائه سابقه پژوهشی و تحقیقاتی قوی مثل ارائه مقاله های ISI شده، توصیه نامه ها و انگیزه نامه های قوی ،تحصیل در دانشگاه های خوب و ... دارد.


شرایط لازم برای احذ پذیرش از دانشگاه موناش


دانشگاه موناش همانوطور که ذکر شد، جزو بهترین دانشگاه های دنیا میباشد که در رتبه بندی های جهانی همواره جزو 50 دانشگاه برتر دنیا بوده است؛ بدین ترتیب گرفتن پذیرش از این دانشگاه نیاز به داشتن رزومه ای قوی دارد؛ معمولاً معدل بالا، دانشگاه خوب، مدرک زبان با نمره خوب، ارائه انگیزه نامه و توصیه نامه قوی معمولاً از جمله مدارک لازم است که در گرفتن پذیرش از این دانشگاه مورد نظر قرار میگیرد. ارائه مدرک زبان آیلتس با نمره 5.6، تافل با نمره 79، PTE با نمره 58 و CAE با نمره 176 برای اخذ پذیرش از دانشگاه موناش الزامی میباشد.


برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در استرالیا، تحصیل در کانادا، تحصیل در کشورهای اروپایی و دیگر روش های مهاجرت با شماره تلفن های مؤسسه بین المللی راد تماس بگیرید و از مشاوره تلفنی کارشناسان ما بهره مند شوید.