آشنایی با دانشگاه کوئینزلند استرالیا


تحصیل در استرالیا سالانه هزاران دانشجوی خارجی را به این کشور میفرستد. گرفتن پذیرش از دانشگاه های استرالیا و اخذ ویزای تحصیلی استرالیا، جزو گزینه های اول بیشتر علاقه مندان به تحصیل درخارج از کشور میباشد.

استرالیا کشوری پیشرفته با نظام آموزشی قوی میباشد؛ بسیاری از دانشگاه های استرالیا ، جزو بهترین دانشگاه های دنیا هستند. هم چنین کیفیت زندگی نیز در استرالیا بسیاری قوی میباشد و مردم آن از شادترین مردمان دنیا هستند؛ هم چنین استرالیا به دلیل نیاز خود به نیروی کار جوان، به خصوص در سالهای قبل تر بیشتر نیروی کار خود را از نیروهای کار خارجی تأمین میکرده است؛ برنامه Skilled worker ( ویزای نیروهای متخصص) از جمله برنامه های استرالیا برای جذب نیروی کار از کشور خارجی بوده است.
دانشگاه کوئینزلند از جمله بهترین دانشگاه های استرالیا میباشد . دانشگاه کوئینزلند پنجمین دانشگاه قدیمی استرالیا میباشد که در سال 1909 تأسیس شده است. این دانشگاه در زمینه پروژه های تحقیقاتی، و سرمایه های گذاری که در این راستا اختصاص میدهد، جزو سه دانشگاه برتر استرالیا و جزو بهترین دانشگاه های جهان میباشد. دانشگاه کوئینزلند جزو دانشگاه های گروه 8، و دانشگاه های گروه 21 میباشد. دانشگاه کوئیزنلند پنجمین دانشگاه برتر استرالیا میباشد که در رتبه بندی QS ، معمولاً جزو 50 دانشگاه برتر جهان قرار گرفته است. این دانشگاه در ایالت کوئیزلند در ایالت کوئینزلند در شهر بریزبین در سال 1909 تأسیس شده است.
از بین دانش آموختگان دانشگاه کوئینزلند میتوان به یک برنده جایزه نوبل، برنده اسکار و چند مدیر عامل شرکت های بزرگ میتوان اشاره کرد. این دانشگاه به خصوص در زمینه های پزشکی به دستاوردهای بزرگی دست یافته است.


شرایط لازم برای گرفتن پذیرش تحصیلی از دانشگاه کوئینزلند


با توجه به اینکه، دانشگاه کوئینزلند جزو دانشگاه های برتر دنیا میباشد؛ بدین ترتیب اخذ پذیرش از این دانشگاه نیاز به ارائه رزومه ای قوی دارد، از جمله مدارک لازم برای گرفتن پذیرش تحصیلی ارائه ریزنمرات و مدارک معتبر از دانشگاهی معتبر، معدل بالا، ارائه رزومه، توصیه نامه و انگیزه نامه قوی، مدرک زبان: آیلتس حداقل 6.5 ، تافل با نمره حداقل 85، PTE با نمره 61 و CAE با نمره 176 میباشد. البته در نظر داشته باشید که برای گرفتن پذیرش در مقطع دکترا و برای گرفتن فاند و اسکالرشیپ، رزومه ای قوی تر و مدرک زبان با نمره بالاتر نیاز است.


شهریه تحصیل در دانشگاه کوئینزلند


هزینه تحصیل در دانشگاه کوئیزلند در رشته ها و مقاطع مختلف تحصیلی متفاوت میباشد؛ اما به طور کلی میانگین هزینه تحصیل در دانشگاه کوئینزلند استرالیا را باید بین 30 تا 50 هزار دلار استرالیا دانست. هم چنین دانشگاه های استرالیا برای جذب نیروهای نخبه از خود استرالیا و از کشورهای مختلف دنیا سالانه بورس ها و کمک هزینه های مختلفی را اختصاص میدهد ؛ موفقیت در دریافت بورس و اسکالرشیپ از دانشگاه های برتر استرالیا نیاز به ارائه روزمه ای قوی و ارائه مدارک سوابق پژوهشی و تحقیقاتی دانشجو در رشته خود؛ هم چون ارائه مقاله های ISI شده و ...، ارائه رزومه(CV)، توصیه نامه(Recommendation letter) و انگیزه نامه( SOP) قوی، نمره زبان بالا، معدل بالا و ... میباشد.


برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در استرالیا، تحصیل در کانادا، تحصیل در کشورهای اروپایی و دیگر راه های مهاجرت با شماره تلفن های مؤسسه بین المللی راد تماس بگیرید و از مشاوره تلفنی کارشناسان ما بهره ببرید.