ویزای تحصیلی ایسلند


اخذ ویزای تحصیلی ایسلند با اخذ پذیرش از دانشگاه های ایسلند و هم چنین سرمایه گذاری و یا کار در ایسلند از راه های مهاجرت به این کشور زیبا و توریستی میباشد .

ایسلند پوشیده از یخ و یخچال های طبیعی میباشد و به سرزمین " آتش و یخ" معروف است. این کشور به دلیل نزدیکی به قطب شمال تابساتی با روزهای طولانی و زمستانی با شب های طولانی دارد.
کشور ایسلند کلاٌ 8 دانشگاه دارد که سه تای آن خصوصی و چهار تا دیگر دولتی میباشد. دانشجویان متقاضی تحصیل در ایسلند برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های ایسلند برای ترم سپتامبر قبل از 1 جولای باید مدارک خود را فرستاده باشند. امکان تحصیل رایگان در دانشگاه های دولتی ایسلند وجود دارد. تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های خصوصی ایسلند صورت میپذیرد که نیازمند داشتن آیلتس 6 و نیم است.


هزینه تحصیل در دانشگاه های ایسلند


دانشگاه های دولتی ایسلند حالت بورسیه دارند و هیچ نوع هزینه ای دربرندارند و به نوعی تحصیل رایگان دارد. و تنها مختصری هزینه ثبت نام خواهید داشت. البته دانشگاه های خصوصی ایسلند مختصری هزینه تحصیل خواهند داشت.
ویزای تحصیلی ایسلند معمولاً در ابتدا برای شش ماه و یا یک ترم تحصیلی صادر میشود و برای دانشجویان دکترا برای یک سال صادر میشوند و دانشجویان معمولاً باید 4 هفته قبل از اتمام آن برای تمدید ویزا اقدم نمایند. دانشجویان با اخذ ویزای تحصیلی میتواند 15 ساعت در هفته کار کنند.
در نظر داشته که برای گرفتن ویزای تحصیلی ایسلند باید مدارکی مبنی بر تمکن مالی ( هزینه زندگی شش ماه در ابسلند) را به سفارت نشان دهید و هم چنین باید پذیرش تحصیلی برای یک مقطع تمام وقت را داشته باشند. هزینه زندگی برای یک نفر(مجرد) در هر ماه ( که باید به سفارت نیز به عنوان تمکن مالی نشان داده شود) 900 یورو به ازای هر ماه است.
پس از 6 ماه اقامت در کشور ایسلند، هر فرد به عنوان یک عضوی از اجتماع ایسلند شناخته میشود، که باز هم بستگی به ملیت افراد خواهد داشت. این امر به معنای دسترسی افراد به خدمات بهداشتی و درمانی در کشور ایسلند خواهد بود.


برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در ایسلند و سایر کشورهای اروپایی و ...میتوانید از طریق تماس با شماره تلفن های مؤسسه از مشاوره تلفنی تخصصی مشاورین ما بهره مند شوید.