معرفی دانشگاه های برتر پرتغال


برخی از دانشگاه ها ی قدیمی و مطرح اروپا مانند دانشگاه لیسبون و کویمبرا در این کشور قرار دارند و هزینه تحصیل و زندگی پایین باعث ترغیب بسیاری از افراد برای ادامه تحصیل در این کشور است.


اگر می خواهید به یک کشور با فرهنگی غنی بروید، باید بدانید که مردم پرتغال نسبت به تاریخ و فرهنگ خود بسیار مفتخر هستند.
در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی غربی، پرتغال یکی از ارزانترین کشورها در مورد هزینه های تحصیلی است، به این معنی که حداقل هزینه تحصیل در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد بین 950 تا 1250 یورو است.
این به این معناست که متقاضی برای3سال تحصیلی هزینه ای در حدود3 تا 3500 هزار یورو خواهد داشت در صورتی که این مبلغ برای مثال برای یک دوره 3 ساله در انگلستان چیزی در حدود 27 هزار یورو خواهد بود.
وجود دانشگاه های قدیمی و معتبر، هزینه تحصیل و زندگی مقرون به صرفه از دلایل قانع کننده برای انتخاب این کشور و اخذ ویزای تحصیلی پرتغال می باشد، به همین منظور قصد داریم در این نوشتار به معرفی تعدادی از دانشگاه های معتبر این کشور بپردازیم.


دانشگاه لیسبون


زمان تاسیس دانشگاه لیسبون به سال 1911 برمی گردد و این دانشگاه یکی از بزرگترین دانشگاه های پرتغال می باشد چرا که دارای 18 دانشکده است و بیش از 400 دوره ی آموزشی را در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می دهد.
در حال حاضر بیش از 5000 دانشجوی بین المللی از بیش از 100 کشور مختلف در دانشگاه لیسبون مشغول به تحصیل هستند.
دانشگاه لیسبون دارای 18 مدرسه و بیش از 100 واحد تحقیقاتی است و از رشته های برتری که در این دانشگاه ارائه می شود میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
ادبیات و زبان انگلیسی، ریاضیات، کشاورزی، علوم کامپیوتر، علوم تربیتی، فیزیک و نجوم، مهندسی عمران و طراحی و...
طول دوره تحصیل در مقطع کارشناسی 4 سال و در مقطع کارشناسی ارشد 2 است و هزینه تحصیل به طور میانگین سالیانه از 2000 یورو شروع می شود.

Untitled


دانشگاه کایمبرا


دانشگاه کایمبرا در سال 1290 در شهر تاریخی کایمبرا تاسیس شد. دانشگاه کایمبرا در بین 400 دانشگاه برتر دنیا قرار دارد و دارای بیش از 20 هزاردانشجو است که 10 درصد این جمعیت را دانشجویان بینن المللی تشکیل می دهند.
زبان تحصیل در مقطع کارشناسی همانند سایر کشورها در بیشتر رشته به زبان اصلی خود کشور و در تعداد کمی از رشته ها به زبان انلیسی می باشد، اما در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد تعداد زیادی از رشته ها به زبان انگلیسی ارائه می شود.
دانشگاه کیمبرا دارای هشت دانشکده است که عبارتند از:
دانشکده اقتصاد، دانشکده داروسازی، دانشکده علوم و فناوری، دانشکده پزشکی، دانشکده حقوق، دانشکده علوم انسانی، دانشکده روانشناسی و دانشکده علوم ورزشی .همچنین هزینه ی تحصیل در این دانشگاه بین 2 تا 3000 یورو در سال می باشد.

5


دانشگاه پورتو


دانشگاه پورتو در سال 1911 در شهر پورتو تاسیس شده است و یکی از دانشگاه های دولتی پرتغال است. داشنگاه پورتو دارای 14 دانشکده، 15 مدرسه و 51 موسسه تحقیقاتی است و بیش از 600 دوره ی آموزشی در مقاطع مختلف را در برمی گیرد.
دانشگاه پورتو در رده بندی های معتبر بین المللی در میان 200 دانشگاه برتر اروپا قرار دارد و در حاضر حدود 30 هرار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.
پورتو دومین شهر بزرگ پرتغال است و اگر شما قصد ادامه تحصیل به زبان انگلیسی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا را در یک کشور کم هزینه دارید این دانشگاه میتواند گزینه ی مناسبی باشد.

7


برای کسب اطلاعات بیشتر در مورده اخذ ویزای تحصیلی کشور پرتغال و نحوه ی پذیرش از دانشگاه های این کشور می توانید با شماره های موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره رایگان تلفنی با مشاوران متخصص در این زمینه بهره مند شوید.