15و44124814-021 44124850-021 09210901201 boss.radmohajer@gmail.com کانال تلگرام اینستاگرام
ورود ثبت

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
مهاجرت تحصیلی
مهاجرت کاری
لیست کشورها
مهاجرت سرمایه گذاری
دپارتمان زبان


معرفی دانشگاه های برتر اتریش


دانشگاه های اتریش طیف گسترده ای از رشته های مختلف را ارائه می دهند و یکی از دلایل مورد توجه که باعث ترغیب و جذب بسیاری از افراد از سراسر دنیا به تحصیل در این کشور می شود این است که تحصیل در این کشور رایگان یا هزینه ی بسیار پایینی دارد. هممچنین این کشور از نظر سطح زندگی و رفاه اجتماعی در شرایط بسیار مناسبی قرار دارد.


کشور اتریش دارای دانشگاه های با رتبه جهانی بالاست یکی از دانشگاه های برتر این کشور که در اروپا رتبه ی 15 را به خود اختصاص داده و امکان تحصیل رایگان را به دانشجویان می دهد دانشگاه وین است.
بنابراین امکانات رفاهی بالا در این کشور و دانشگاه های مطرح و بین المللی باعث شده که بسیاری از افراد، متقاضی تحصیل در این کشور و اخذ اقامت تحصیلی اتریش باشند.
در این مطلب قصد داریم به معرفی تعدادی از دانشگاه های برتر این کشور بپردازیم.


دانشگاه ملی وین


دانشگاه ملی وین در سال 1365 تاسیس شد و یکی از قدیمی ترین و بزرگترین دانشگاه های اروپا می باشد. دانشگاه ملی وین یکی از بزرگترین موسسات تحقیقاتی و آموزشی در اتریش است.
دانشگاه وین بهترین دانشگاه اتریش و در رتبه بندی جهانی دانشگاه ملی وین در رده ی 124 قرار دارد. دانشگاه وین طیف بسیار گسترده ای از دوره های آموزشی را رائه می دهد و تحصیل در مقطع کارشناسی به زبان انگلیسی و در تعداد کمی از رشته ها به زبان انگلیسی می باشد ولی در مقطع کارشناسی ارشد تعداد رشته های ارائه شده به زبان انگلیسی بسیار بیشتر می باشد.
دانشگاه ملی وین دارای بیش از 9 هزار کارمند و 15 دانشکده است که تعدادی از این دانشکده ها عبارتند از:
دانشکده الهیات، دانشکده روانشناسی، دانشکده ریاضیات، دانشکده فیزیک، دانشکده شیمی، دانشکده علوم کامپیوتر، دانشکده تجارت، اقتصاد و آمار، دانشکده علوم اجتماعی و ...
از نکات حائز اهمیت دیگر برای دانشجویان این است که خوابگاه های بسیار زیادی در اطراف این دانشگاه به منظور اقامت دانشجویان وجود دارد و همچنین دانشجویان با توجه به مقطع تحصیلی خود اجازه ی کار نیمه وقت در حین تحصیل را نیز دارند.


دانشگاه اینسبروک


دانشگاه اینسبروک بزرگترین موسسه پژوهشی و آموزشی در غرب اتریش است که دارای بیش از 28 هزار دانشجو و 4500 کارمند و اعضای هیات علمی است.
دانشگاه اینسبروک در قلب آلپ واقع شده است و امکانت بسیار خوبی برای تحقیق و تدریس در یک محیط بسیار دیدنی ارائه میدهد همچنین در حال حاضر بیش از 27 هزار دانشجو در دانشگاه اینسبروک در حال تحصیل هستند.
رتبه بندی های بین المللی نقش مهم دانشگاه اینسبروک در تحقیقات علمی را تایید می کند به طوری که فقط در سال 2016 پژوهشگران این دانشگاه بیش از 4 هزار نشریه را تولید و ارائه کرده اند.
در کل می توان گفت که دانشگاه اینسبروک نقش برجسته ای به عنوان یک موسسه آموزشی و تحقیقاتی در نظام آموزش عالی اروپا ایفا می کند و در بسیاری از زمینه های تحقیقاتی دارای شهرتی برجسته است و بسیاری از اکتشافات پیشرفته علمی در این موسسه صورت گرفته است.
تعدادی از دانشکده های این دانشگاه عبارتند از:
دانشکده اقتصاد و آمار، دانشکده زیست شناسی، دانشکده معماری، دانشکده حقوق، دانشکده روانشناسی، دانشکده علوم مهندسی، دانشکده جامعه شناسی و ....

دانشگاه اینسبروک


دانشگاه فنی وین


دانشگاه فنی وین در سال 1815 تاسیس شده است و رویکردی سه جانبه در تحقیق، آموزش و نوآوری دارد.
این دانشگاه به نام های دانشگاه تکنیک وین، دانشگاه صنعتی وین و یا دانشگاه تکنولوژی وین نیز شناخته می شود.
این دانشگاه از شهرت داخلی و بین المللی بالایی برخوردار است و بیش دارای بیش از 4 هزار کارمند و همچنین بیش از 30 هزار دنشجو است که از این تعداد حدود 20 درصد را دانشجویان خارجی تشکیل می دهند.
در صورتی که متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی باشید تعداد رشته های ارائه شده به زبان انگلیسی محدود است بنابراین در صورتی که رشته مورد نظر شما به زبان آلمانی ارائه شود برای درخواست پذیرش به مدرک زبان آلمانی b2 احتیاج دارید.


دانشگاه فنی وین دارای هشت دانشکده است که این دانشکده ها عبارتند از:
دانشکده علوم رایانه، دانشکده معماری و شهرسازی، دانشکده مهندسی شیمی، دانشکده مهندسی عمران، دانشکده فیزیک، دانشکده مهندسی مکانیک، دانشکده ریاضی و دانشکده مهندسی برق

دانششگاه فنی وین


جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد اخذ اقامت تحصیلی و تحصیل در اتریش می توانید با شماره های موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره تلفنی رایگان با مشاورین متخصص در این امر بهره مند شوید.