15و44124814-021 44124850-021 09210901201 boss.radmohajer@gmail.com کانال تلگرام اینستاگرام
ورود ثبت

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
مهاجرت تحصیلی
مهاجرت کاری
لیست کشورها
مهاجرت سرمایه گذاری
دپارتمان زبان

معرفی دانشگاه های برتر آلمان


آلمان کشوری است که تعداد بسیار زیادی از دانشجویان را از سراسر جهان به خود جذب می کند به طوری که طبق آخرین آمار رسمی در حال حاضر بیش از 350 هزار دانشجوی خارجی در جستجوی تحصیلات دانشگاهی در آلمان هستند چرا که 44 دانشگاه در آلمان در لیست بهترین دانشگاه های دنیا قرار دارند.


یکی از دلایل مهم انتخاب آلمان به عنوان مقصدی برای تحصیل این است که این کشور از اکتبر 2014 هزینه ای بابت تحصیل دریافت نمی کند و جزء کشورهای با تحصیلات رایگان است. همچنین شخص با ویزای دانشجویی آلمان امکان سفر به تمامی مناطق اتحادیه اروپا را دارد و پس از اتمام تحصیلات نیز امکان تمدید ویزا به منظور پیدا کردن کار و اخذ اقامت دائم وجود دارد.
از این رو بسیاری از افراد آلمان را گزینه ی بسیار مناسبی برای تحصیل می بینند و سعی در اخذ اقامت تحصیلی دارند، در این مطلب به معرفی تعدادی از دانشگاه های برتر این کشور می پردازیم.


دانشگاه هایدلبرگ


دانشگاه هایدلبرگ یک موسسه خصوصی است که در سال 1850 تاسیس شده است و در شهر هایلدلبرگ واقع شده است.
دانشگاه هایلدربرگ جزء 3 دانشگاه برتر آلمان است که در حاضر بیش از 30 هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند که حدود 6 هزار نفر از این جمعیت را دانشجویان خارجی تشکیل می دهند.
در واقع دانشگاه هایدلبرگ با ارائه یک محیط علمی و چالش برانگیز فرصت های بسیار خوبی را برای دانشجویان فراهم کرده است که تفکرات خلاقانه و تجربیات خلاقانه خود را ارائه دهند.
در صورتی که شخص، متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی باشد باید به زبان آلمانی تسلط داشته باشد چرا که در اکثر کشورها رشته های ارائه شده در مقطع کارشناسی به زبان اصلی خود کشور می باشد و تعداد محدودی از رشته به زبان انگلیسی ارائه می شود.


دانشگاه هایدلبرگ دارای 12 دانشکده است که تعدادی از آنها عبارتند از:


دانشکده شیمی و فیزیک، دانشکده حقوق، دانشکده پزشکی، دانشکده ادبیات و فلسفه، دانشکده زیست شناسی، دانشکده ریاضی و علوم پایه و .....

 

دانشگاه فنی مونیخ


دانشگاه مونیخ در سال 1868 تاسیس شده است، این دانشگاه یک دانشگاه یک دانشگاه تحقیقاتی است که دانشکده های آن در شهرهرای مونیخ، گارشینگ و فرایزنگ قرار گرفته است.
تعداد دانشجویان مشغول به تحصیل در این دانشگاه چیزی در حدود 40 هزاردانشجو است که که از این تعداد چیزی در حدود 8 هزار نفر را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند.
دانشگاه فنی مونیخ یکی بزرگترین و برترین دانشگاه ها در زمینه تکنولوزی است و تا امروز 13 جایزه ی نوبل به دانشمندان تحصیل کرده در این دانشگاه اختصاص یافته است.


تعدادی از دانشکده های این دانشگاه عبارتند از:


دانشکده علوم پزشکی، دانشکده حقوق، دانشکده مدیریت، دانشکده ی مهندسی برق و کامپیوتر، دانشکده معماری، دانشکده شیمی و ....
همچنین از نکات حائز اهمیت این است که دانشگاه فنی مونیخ بین همه ی دانشگاه های آلمان بالاترین نرخ استخدام فارغ التحصیلان را دارد.


دانشگاه گوتینگن


دانشگاه گوتینگن یکی از ده دانشگاه برتر آلمان است که در سال 1727 در شهر گوتینگن تاسیس شده است.
در حال حاضر در حدود 27 هزار نفر در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند که حدود 11 درصد این جمعیت را دانشجویان بین المللی تشکیل داده اند.دانشگاه گوتینگن طیف گسترده ای از برنامه های تحصیلی را به ویژه در شاخه ی علوم انسانی ارائه می دهد.
بیش از 80 رشته ی تحصیلی در 13 دانشکده این دانشگاه تدریس می شود، از رشته های مطرح در این دانشگاه می توان به رشته ی زیست شناسی، تاریخ، شیمی، فیزیک، دندانپزشکی، جامعه شناسی و ریاضی اشاره کرد.


برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دانشگاه های آلمان و نحوه پذیرش و اخذ اقامت تحصیلی آلمان می توانید با شماره های موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره ی تلفنی رایگان با مشاوران متخصص در این زمینه بهره مند شوید.