معرفی دانشگاه های برتر سوئد


سوئد کشور با جمعیتی ده میلیون نفریست که که حدود دو میلیون از این جمعیت را افراد زیر 18 سال تشکیل می دهند. سوئد یک کشور چند فرهنگی است و حدود 18 درصد از سوئدی ها در یک کشور دیگر متولد شده اند.


پایتخت این کشور شهر استکهلم است که جمعیتی در حدود 950 هزار نفر در این شهر ساکن هستند. در غرب سوئد شهر گوتنبرگ با جمعیت 570 هزار نفر وجود دارد و مالمو در جنوب سوئد حدود 340 هزار نفر جمعیت دارد.
زبان رسمی این کشور سوئدی است اما اکثریت مردم این کشور به زبان انگلیسی تسلط دارند و اکثر رشته ها و دوره های تحصیلی در دانشگاه های این کشور به زبان انگلیسی تدریس می شود.
این کشور به علت سیستم آموزشی با کیفیت و نرخ بیکاری بسیار پایین مقصد بسیاری از مهاجرین می باشد و یکی از دلایل و راه های ورود به این کشور اخذ ویزای تحصیلی و تحصیل در سوئد است که در این متن قصد داریم به معرفی 5 دانشگاه برتر این کشور بپردازیم.


دانشگاه کارولینسکا


این دانشگاه به عنوان یکی از بهترین و معتبرترین دانشگاه های جهان در زمینه ی مطالعات پزشکی به حساب می آید. در واقع این دانشگاه از بزرگترین دانشگاه های علوم پزشکی اروپاست که در شهر استکهلم واقع شده است و در مان تاسیس این دانشگاه به سال 1810 میلادی برمی گردد.
از جمله رشته های ارائه شده در این دانشگاه می توان به موارد زیر اشاره کرد: پزشکی، روانشناسی، دندانپزشکی، مامایی، پرستاری، فیزیوتراپی و تقریبا همه ی رشته های پزشکی در لیست رشته های این دانشگاه قرار دارد.
اغلب رشته های پزشکی این دانشگاه به زبان سوئدی تدریس می شوند اما در مقطع دکتری تمامی درروس به زبان انگلیسی ارائه می شوند.
شهریه نحصیل برای بیشتر رشته ها سالیانه به طور میانگین در حدود 170 هزار کرون سوئد است.


دانشگاه اوپسالا


دانشگاه اوپسالا در سال 1477 تاسیس شده و قدیمی ترین دانشگاه در سوئد است. این دانشگاه در سالهای 2015-2016 در فهرست برترین دانشگاه های جهان قرار گرفت.
دانشکده های دانشگاه اوپسالا:
دانشکده هنر
دانشکده زبان
دانشکده علوم اجتماعی
دانشکده الهیات
دانشکده حقوق

در حال حاضر حدود 30 هزار نفر در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند که از این تعداد 6000 نفر را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند.


دانشگاه لوند


دانشگاه لوند در شهر لوند واقع شده و دومین دانشگاه قدیمی سوئد می باشد. این دانشگاه بیش از 40000 دانشجوی مشغول به تحصیل دارد و جز 100 دانشگاه برتر در جهان می باشد.

دانشکده های دانشگاه لوند شامل:
دانشکده ی علوم طبیعی، دانشکده ی علوم انسانی، دانشکده ی علوم اجتماعی، دانشکده ی حقوق، دانشکده ی داروسازی، دانشکده ی فلسفه، دانشکده مهندسی، دانشکده ی مدیریت می باشد.
هزینه ی تحصیل در این دانشگاه بسته به رشته ی انتخابی شخص از 13 تا 140 هزار کرون متغیر می باشد.


دانشگاه استکهلم


دانشگاه استکهلم دانشگاهی دولتی در شهر استکهلم سوئد است که در سال 1878 تاسیس و شروع به کار کرد و بیش از 30 هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.
این دانشگاه در وسط پارک ملی شهر واقع شده و توسط جنگل های وسیع احاطه شده است.
این دانشگاه دارای 4 دانشکده زیر می باشد:
دانشکده حقوق
دانشکده علوم انسانی
دانشکده ریاضی
دانشکده علوم طبیعی
همچنین این دانشگاه در رتبه بندی جهان در بین 100 دانشگاه برتر دنیاست و هزینه این دانشگاه چیزی در حدود 30 هزار دلار در سال می باشد.


دانشگاه دالارنا


این دانشگاه در سال 1977 در شهر دالارنا در 200 کیلومتری شهر استکهلم تاسیس شده و طیف وسیعی از دوره های آموزشی را ارائه می دهد.
دانشگاه دالارانا دارای سه دانشکده اصلی می باشد:
دانشکده علوم انسانی
دانشکده تکنولوژی و مطالعات اقتصادی
دانشکده آموزش و مطالعات اجتماعی
همچنین دانشگاه دالارنا یکی از کعتبرترین دانشگاه های سوئددر حوزه ی علوم مهندسی است.
هزینه تحصیل این دانشگاه سالیانه چیزی در حدود 40 هزار دلار است.


برای دریافت اطلاعات تکمیلی درباره مهاجرت و تحصیل در سوئد می توانید با شماره های موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره ی تخصصی بهره مند شوید.