معرفی پنج دانشگاه برتر آفریقای جنوبی


درباره آفریقای جنوبی

آفریقای جنوبی به دلیل تنوع جغرافیایی باور نکردنی، زیرساخت فوق العاده، آب و هوای افسانه ای، روابط دوستانه مردم یک مقصد رویایی برای مهاجرت می باشد.

آفریقای جنوبی دارای نه استان است و یکی از شناخته ترین مناطق از دید توریست ها منطقه کیپ تاون می باشد که دارای مناظر منحصر به فرد است و به دلیل تقابل اقوام مختلف شهری با فرهنگ مدرن و به روز است و همچنین پرجمعیت ترین شهر این کشور ژوهانسبورگ می باشد.
از راه های ورود به این کشور می توان به اخذ ویزای کاری، اخذ ویزای تحصیلی، اخذ ویزای سرمایه گذاری و ازدواج اشاره کرد.
یکی از دلایل افراد متقاضی به تحصیل در آفریقای جنوبی این است که تقریبا تمامی مردم این کشور به زبان انگلیسی صحبت می کنند بنابراین اگر شما تا حدودی به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید می توانید به راحتی برای تحصیل و کار اقدام نمایید همچنین این کشور از کیفیت آموزشی بسیار خوبی برخوردار است به طور مثال دانشگاه کیپ تاون در چند سال اخیر در رده بندی سایت ها جز دانشگاه های برتر قرار گرفته است.
در این متن قصد داریم به معرفی تعدادی از دانشگاه های این کشور بپردازیم.


دانشگاه کیپ تاون


دانشگاه کیپ تاون در سال 1829 در شهر کیپ تاون در آفریقای جنوبی تاسیس شد. این دانشگاه برترین دانشگاه در آفریقای جنوبی می باشدو در حدود 18 هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند و تعداد دانشجویان بین المللی مشغول به تحصیل در این دانشگاه نیز در حدود 3 هزار دانشجو می باشد.
این دانشگاه از شش دانشکده ی: پزشکی، فنی، حقوق، علوم، بازرگانی و علوم انسانی تشکیل شده است. همچنین زبان تدریس در این دانشگاه انگلیسی بوده و شخص در مقطع کارشناسی به آیلتس 6 و در مقطع کارشناسی ارشد به آیلتس 6.5 احتیاج دارد.


دانشگاه ویت واترسرند


دانشگاه ویت واترسلند در سال 1896 دز شهر کیمبرلی تاسیس شد و در سال 1904 به ژوهانسبورگ نقل مکان کرد. دانشگاه ویتس سومین دانشگاه آفریقای جنوبی ست و به داشتن استانداردهای علمی بالا معروف است و یکی از دانشگاه های ممتاز کشور آفریقای جنوبی به حساب می آید.این دانشگاه شامل 5 دانشکده ی: حقوق و مدیریت، بازرگانی، مهندسی، علوم سلامت و علوم انسانی است.
در حال حاضر حدود 37 هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.


دانشگاه استلنبوش


دانشگاه استلنبوش دارای 29000 دانشجو است که از این تعداد حدود 4000 دانشجوی بین المللی از صد کشور مختلف مشغول به تحصیل هستند. بر اساس رتبه بندی دانشگاه تایمز این دانشگاه جز 30 دانشگاه برتر در جهان می باشد.
دانشگاه استلنبوش دارای ده دانشکده ی علوم اقتصادی و مدیریت، پزشکی و علوم بهداشت، مهندسی، علوم نظامی، هنر و علوم اجتماعی، علوم آموزش و پروش، الهیات و قانون می باشد.
این دانشگاه در بین کوه های بولاند در منطقه ی کیپ غربی واقع شده و چشم انداز منحصر به فردی دارد به همین دلیل دانشجویان محلی وبین المللی بسیاری را به خود جذب می کند.


دانشگاه کوازولو ناتال


دانشگاه کوازولو ناتال یکی یکی از بزرگترین و قدیمی ترین دانشگاه های آفریقاست. این دانشگاه شهرت خود را به دلیل آموزش نوآورانه، آزمایشگاه های پیشرفته و مدارک علمی معتبر به دست آورده است.
دانشگاه کوازولو ناتال جز 4 دانشگاه برتر آفریقای جنوبی ست و پژوهش های علمی این دانشگاه عمدتا بر علوم طبیعی، بیومدیکال، علوم انسانی و علوم اجتماعی است.


دانشگاه ژوهانسبورگ


دانشگاه ژوهانسبورگ یکی از بهترین دانشگاه های آفریقای جنوبی ست که در شهر پر جنب و جوش و چند فرهنگی ژوهانسبورگ واقع شده و از سال 1976 فعالیت خود را آغاز کرده است.در حال حاضر تعداد دانشجویان این دانشگاه 50 هزار نفر است و ازاین تعداد 3000 نفر را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند.
این دانشگاه شامل 8 دانشکده علوم انسانی، آموزش و پرورش ،هنرهای زیبا، طراحی و معماری، علوم پزشکی و مهندسی می باشد.


برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل در آفریقای جنوبی و شرایط مهاجرت به آفریقا می توانید با شماره های موسسه بین المللی راد تماس گرفته و ار مشاوره تخصصی بهره مند شوید.