44159636 و 44159634-021 0901201-0921 admin@radmohajer.com کانال تلگرام اینستاگرام
ورود ثبت

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
مهاجرت تحصیلی
مهاجرت کاری
لیست کشورها
مهاجرت سرمایه گذاری
دپارتمان زبان

دانشگاه های ژاپن


تحصیل در دانشگاه های ژاپن، به خصوص گرفتن بورس و کمک هزینه تحصیلی از دانشگاه های ژاپن در سال های اخیر دانشجویان خارجی بسیاری را به خود جذب میکند.

علاوه بر این کار در ژاپن نیز به خصوص در سال های قبل تر ، بسیاری از افراد را برای کار در بخش های مختلف این کشور به صورت کارگران ماهر و یا نیمه ماهر به این کشور میفرستاده است. هم چنین ژاپن از صنعتی ترین و پیشرفته ترین کشورهای دنیا میباشد و نظام آموزشی و پژوهشی نیز در این کشور بسیار قوی است؛ هم چنین تحصیل در برخی از دانشگاه های ژاپن در مقاطع فوق لیسانس و دکتری به زبان انگلیسی امکان پذیر میباشد. دولت ژاپن قصد دارد تعداد دانشجویان خارجی خود را افزایش دهد و در این راستا هم دولت ژاپن بورس ها و کمک هزینه های تحصیلی زیادی برای دانشجویان خارجی در نظر گرفته است.
در ادامه به معرفی برخی از بهترین دانشگاه های ژاپن میپردازیم:


دانشگاه توکیو


در این راستا دانشگاه توکیو بهترین دانشگاه ژاپن میباشد. دانشگاه توکیو از بهترین دانشگاه های دنیا نیز میباشد؛ به طوری که در فهرست بهترین دانشگاه های جهان دانشگاه توکیو جزو 20 دانشگاه برتر دنیا است و جزو 5 دانشگاه برتر آسیا نیز میباشد. دانشگاه توکیو در سال 1897 تأسیس شده است. تحصیل در مقطع لیسانس و فوق لیسانس دانشگاه توکیو به زبان ژاپنی میباشد، اما تحصیل در مقطع دکترا به زبان انگلیسی نیز صورت میگیرد. گفتنی است که 7 نخست وزیر و 7 برنده جایزه نوبل ژاپن از فارغ التحصیلان این دانشگاه بوده اند.

دانشگاه کیو


این دانشگاه نیز از بهترین دانشگاه های جهان میباشد که در شهر توکیو قرار دارد و از بهترین دانشگاه های ژاپن میباشد. دانشگاه کیو در شهر میناتو توکیو قرار دارد و در فهرست جهانی در رتبه 120 قرار دارد. گفتنی است که سه نخست وزیر و دو فضانورد از فارغ التحصیلان این دانشگاه بوده اند.


دانشگاه تسوکوبا


این دانشگاه نیز چهارمین دانشگاه برتر ژاپن میباشد که در سال 1973 تأسیس شده است. این دانشگاه نیز رتبه 273 را در بین بهترین دانشگاه های ژاپن دارد. دانشگاه تسوکوبا در شهر تسوکوبا قرار دارد. البته برخی از دانشکده های این دانشگاه در شهر توکیو قرار دارند.


دانشگاه کیوتو


دانشگاه کیوتو نیز از دانشگاه های برتر ژاپن میباشد که در رشته های پزشکی و مهندسی بسیار قوی است. تحصیل در دانشگاه کیوتو نیز به زبان ژاپنی میباشد. هم چنین این دانشگاه جزو 30 دانشگاه برتر دنیا میباشد. دانشکده زبان این دانشگاه نیز بسیار معروف است و زبان های مختلف در آن تا مقاطع بالاتر تدریس میشود.


دانشگاه ناگویا


این دانشگاه جزو 7 دانشگاه برتر ژاپن هست که تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آن رتبه بسیار بالایی دارد. این دانشگاه نیز همانند دیگر دانشگاه های ژاپن دارای آزمون ورودی میباشد. این دانشگاه برای افزایش تبادلات و همکاری با دیگر دانشگاه ها و مراکز علمی جهان و افزایش رشته های ارائه شده به زبان انگلیسی تلاش بسیاری میکند.


دانشگاه اوساکا


دانشگاه اوساکا نیز از بهترین دانشگاه های ژاپن میباشد که نام دیگر آن هاندایی میباشد و در رتبه بندی QS جزو 70 دانشگاه برتر دنیا قرار دارد.


برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در دانشگاه های ژاپن، کار در ژاپن، تحصیل در کشورهای اروپایی و کانادا و استرالیا و دیگر راه های مهاجرت میتوانید از طریق تماس با شماره تلفن های مؤسسه بین المللی راد از مشاوره کارشناسان ما بهره ببرید.