دانشگاه های کانادا


تحصیل در کانادا با اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا و اخذ ویزای نحصیلی کشور کانادا از گزینه های اول متقاضیان تحصیل در خارج از کشور میباشد.

بسیاری از دانشگاه های کانادا جزو بهترین دانشگاه های دنیا هستند. هم چنین این کشور به دلیل مهاجر پذیرترین بودن، کشور خوبی برای زندگی مهاجرین میباشد. به طوری که تقریباٌ نیمی از جمعیت کانادا در خارج از کانادا متولد شده اند. هم چنین سالانه بیش از 13 هزار دانشجو از نقاط مختلف دنیا برای تحصیل در کانادا به این کشور مهاجرت میکنند.
از بهترین دانشگاه های کانادا میتوان به دانشگاه های
دانشگاه بریتیش کلمیبا
دانشگاه مونترال
دانشگاه مک مستر
دانشگاه واترلو
دانشگاه یونیورسیتی
دانشگاه کالگری
دانشگاه کویینز یونیورسیتی


دانشگاه آلبرتا


دانشگاه آلبرتا در شهر ادمنتون قرار دارد که یکی از سردترین نقاط کانادا محسوب میشود. این دانشگاه در مقطع لیسانس بسیار پرهزینه میباشد ولی در مقطع فوق لیسانس هزینه آن معقول میباشد. هزینه تحصیل در مقطع لیسانس کانادا 20 هزار دلار و در مقطع فوق لیسانس معمولاٌ 8 هزار دلار میباشد.


دانشگاه مونترال


این دانشگاه از بزرگترین دانشگاه های کانادا میباشد. این دانشگاه بزرگترین دانشگاه فرانسوی زبان دنیا در خارج از فرانسه است. رشته های فنی و مهندسی این دانشگاه بسیار معروف است. فرانسوی ها و شهروندان فرانسوی زبان برخی از کشورها میتوانند با هزینه ای بسیار پایین ( حدود 5000 یورو) برابر با خود شهروندان کبکی در دانشگاه های کبک تحصیل بکنند. هزینه تحصیل در مقطع لیسانس این دانشگاه حدود 14 هزار دلار و در مقطع کارشناسی ارشد 12 هزار دلار در سال میباشد.


دانشگاه دال هوزی


رشته های حقوق و خبرنگاری و رشته های هنر این دانشگاه شهرت بسیار دارد. این دانشگاه بزرگترین دانشگاه شرق مونترال است. هزینه تحصیل لیسانس در این دانشگاه 15 هزار دلار در سال و در مقطع کارشناسی ارشد 16 هزار دلار در سال میباشد.


دانشگاه بریتیش کلمبیا


این دانشگاه که در ونکوور قرار دارد، کم هزینه ترین دانشگاه در مقطع کارشناسی میباشد. شهر ونکوور از مهاجرپذیرترین شهرهای دنیا میباشد و شهریه تحصیل در آن در مقاطع فوق لیسانس و بالاتر فقط کمی بیشتر از شهرندان کانادایی میباشد.


دانشگاه یورک


این دانشگاه که در تورنتو قرار دارد، دانشگاهی پیشرفته و مدرن میباشد. تورنتو نیز از بهترین و زیباترین شهرهای دنیا برای مهاجران است. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی این دانشگاه حدود 19 هزار دلار در سال و برای مقطع فوق لیسانس 12 هزار دلار در سال میباشد.


دانشگاه ساسکاچوان


دانشگاه ساسکاچوان در مقطع فوق لیسانس هزینه تحصیل پایینی دارد. هم چنین این دانشگاه در رشته های تاریخ و کشاورزی شهرت بالایی دارد. هزینه تحصیل این دانشگاه در مقطع لیسانس 17 هزار دلار و در مقطع فوق لیسانس 5 هزار دلار در سال میباشد.


دانشگاه تورنتو


این دانشگاه از بهترین دانشگاه های دنیا میباشد، هزینه تحصیل در این دانشگاه در مقطع لیسانس بسیار بالاست. به طوری که هزینه تحصیل در مقطع لیسانس حدود 34 هزار دلار در سال میباشد. این دانشگاه گرانترین دانشگاه کاناداست و تورنتو نیز گران ترین شهر کانادا میباشد.


دانشگاه کوئین


دانشگاه کوئین نیز که در کینگ استون واقع شده است از استانداردهای بالای جهانی برخوردار است. شهر کینگ استون بین مونترال و تورنتو واقع شده است و هزینه زندگی نیز در آن پایین میباشد. این دانشگاه واقع در استان اونتاریو در رشته های حقوق و علوم سیاسی شهرت بالایی دارد.


دانشگاه مموریال


این دانشگاه دانشگاهی با قدمت 60 ساله میباشد که در نیوفاندلند قرار دارد و از پایین ترین شهریه تحصیلی در کانادا برخوردار است. انی دانشگاه دانشجویان بین المللی بسیاری دارد. علا.ه بر هزینه تحصیل پایین هزینه زندگی نیز در این شهر پایین میباشد. هزینه تحصیل در مقطع لیسانس 8 هزار دلار و در مقطع فوق لیسانس 5 هزار دلار میباشد.


دانشگاه مک گیل


دانشگاه مک گیل در مونترال قرار دارد و هزینه تحصیل آن در مقطع لیسانس 17 هزار دلار در سال میباشد. این دانشگاه در قلب مونترال و در ایالت کبک واقع شده است. مونترال جزو سه شهر برتر کانادا از شهریه زندگی پایینی برخوردار است.


برای دریافت مشاوره در رابطه با تحصیل در کانادا و تحصیل در اروپا با شماره تلفن های موسسه تماس بگیرد و از مشاوره کارشناسان زبده موسسه بین المللی راد برخوردار شوید.