تحصیل پزشکی انگلیس


بریتانیا بزرگترین جزیره در قاره ی اروپا است و شامل چهار کشور انگلستان، اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی و بسیاری از جزایر در سراسر جهان است. این کشور با آب احاطه شده و تنها یک مرز زمینی با ایرلند دارد. در حقیقت بریتانیا یکی از بزرگترین کشورهای جهان است که نقش اصلی و مرکزی در سیاست و اقتصاد جهانی ایفا می کند.


در خصوص سیستم آموزشی انگلستانمی توان گفت که نظام آموزشی این کشور یکی از برجسته ترین سیستم ها و نظام های آموزشی در جهان است و تعداد بسیار زیادی از دانشگاه های این کشور در سراسر جهان به دلیل کیفیت بالا و رتبه بندی جهانی شناخته شده هستند در واقع دانشگاه های انگلیس در حدود یک میلیون دانشجوی خارجی را در خود جای داده و این موضوع باعث شده تا این کشور بعد از آمریکا دومین کشور محبوب برای تحصیل باشد.
انگلستان در میان کشورهای اروپایی از حدود 500 دانشگاه معتبر دنیا با41 دانشگاه بیشترین تعداد دانشگاه را دارد و از نکات مهم تحصیل در این کشور این است که شخص با در دست داشتن مدارک دانشگاهی این کشور در بازار رقابتی امروز شانس بسیار بالایی را در بازار کار خواهد داشت.
از راه های ورود به این کشور می توان به اخذ ویزای کاری، اخذ ویزای سرمایه گذاری، اخذ ویزای ازدواج و اخذ ویزای تحصیلی اشاره کرد که در مطلب زیر ما به توضیح مزایا و شرایط تحصیل پزشکی درانگلستان می پردازیم.


مزایای تحصیل پزشکی در انگلستان


یادگیری زبان انگلیسی ( انگلیسی زبان بین المللی در علم، تجارت، سیاست و تقریبا هر چیز دیگری در زنگی روزمره ماست )
دانشگاه های شناخته شده ی بین المللی
فرصت های ارائه شده بسیار مناسب توسط سیستم آموزش بریتانیا
اجازه کار در حین تحصیل و پس از پایان تحصیلات
کمک هزینه و بورسیه ها مالی و تحصیلی


شرایط تحصیل پزشکی در انگلستان


پزشکی یکی از رقابتی ترین دوره ها در انگلستان است و هر ساله هزار نفران از دانشجویان بین المللی در دانشکده های پزشکی پذیرفته می شوند. برای تحصیل در رشته ی پزشکی درانگلستان مدرک 12 ساله ی دبیرستان با نمرات بالا و قابل قبول احتیاج است. متقاضیان قبل از تحصیل در رشته ی پزشکی باید حتما یکی از دوره های زیر را در کشور انگلستان بگذرانند.
GCSE-General Certificate Secondary Education
A-Level course
Foundation Course

دوره ی GCSE: در صورتی که شخص زیر 17 سال سن داشته باشد و بخواهد برای تحصیل پزشکی در انگلستان اقدام کند باید این دوره را در ابتدا بگذارند. بعد از گذارندن این دوره و شرکت در آزمونها ی کتبی و شفاهی در صورت کسب نمرات لازم دانش آموز وارد دوره ی A-Level خواهد شد ( اگر شخص بالای 18 سال باشد و مدرک دیپلم را در کشور خود گرفته باشد می تواند بدون شرکت در دوره ی GSCE وارد دوره ی A-Level شود ).
دوره ی A-Level: همان طور که در بالاذکر شد در صورتی که شخص دارای مدرک دیپلم باشد می تواند به طور مستقیم وارد این دوره شود. دوره ی A-Level سطح پیشرفته ایست که که توسط موسسات آموزسی ارائه می شود و در صورتی که دانش آموز بتواند نمرات بالایی را در این دوره کسب کند می تواند در بهترین دانشگاه های این کشور در رشته ی پزشکی مشغول به تحصیل شود.
دوره ی Foundation : این دوره تقریبا یک ساله است و دوره ی کم هزینه تریست که دانش آموز در صورت گذراندن این دوره می تواند در اکثر رشته ها مشغول به تحصیل شود.
لازم به ذکر است که اگر سن متقاضی زیر 18 سال باشد احتیاجی به ارئه مدرک آیلتس نیست و در صورتی که سن شخص بالای 18 سال باشد بایستی مدرک آیلتس حداقل 5 را ارائه دهد.


مدت و هزینه ی تحصیل پزشکی در انگلستان


طول دوره ی تحصیل پزشکی در انگلستان معمولا 6 سال است و هزینه ی تحصیل از 18 تا 20 هزار پوند در سال متغیر می باشد و همچنین هزینه ی زندگی با توجه به شهر سکونت می تواند متفاوت باشد.

برای دریافت اطلاعات تکمیلی در خصوص ویزای کاری، ویزای سرمایه گذاری، ویزای ازدواج و ویزای تحصیلی می توانید با شماره های موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره تخصصی بهره مند شوید.