44159636 و 44159634-021 0901201-0921 admin@radmohajer.com کانال تلگرام اینستاگرام
ورود ثبت

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
مهاجرت تحصیلی
مهاجرت کاری
لیست کشورها
مهاجرت سرمایه گذاری
دپارتمان زبان

تحصیل پزشکی در خارج از کشور

متقاضیان تحصیل پزشکی در خارج از کشور می توانند در رشته های پرطرفداری همانند پزشکی، دندان­پزشکی و داروسازی برای ادامه تحصیل در خارج از کشور اقدام کنند.

برای تحصیل پزشکی در خارج از کشور باید از شرایط و مدارک مورد نیاز به‌طور کامل آگاه بوده و در منابع مختلفی برای یافتن پاسخ سؤال‌های خود اقدام نمایید و مزایا و معایب کشورهای مختلف را جستجو کنید. در بیشتر کشورها تحصیل در این رشته ها در خارج کشور برای رشته های پزشکی و دندان­پزشکی دارای آزمون ورودی بوده است.
زمان شروع تحصیل پزشکی و دندانپزشکی دراغلب کشورها در ماه سپتامبر می باشد، افراد باید توجه داشته باشند دانشگاه های تمامی این کشورها برای ترم ژانویه پذیرش ندارند و افرادی که به ترم سپتامبر نرسیده اند باید تا سال بعد جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی منتظر بمانند.
دربیشتر کشورها دوره ی پزشکی 6 سال میباشد؛ ودر بیشتر این کشورها فرد متقاضی می تواند ابتدا یک دوره ی 6 تا 9 ماهه را در کالج بگذراند.
کسانی که رشته پزشکی را برای ادامه تحصیل انتخاب میکنند واقعا عاشق درس خواندن و تحصیل و در کنار آن شوقی بی پایان جهت کمک به هم نوعان خود می باشند. عشق به پزشکی و کمک به انسان ها دو موردی است که سختی های این راه را کوچک خواهد کرد. از این نکته نیز نباید گذشت که تحصیل در رشته های پزشکی به معنای تضمین آینده اقتصادی فرد نیز خواهد بود.
امروزه رشته پزشکی یکی از پر طرفدارترین رشته های تحصیلی و درآمدزا ترین مشاغل بوده است و علاوه بر آن شخصیت اجتماعی بالا و مورد احترام هر جامعه ای میباشند ، به همین دلایل تحصیل در رشته پزشکی یکی از پر متقاضی ترین رشته های تحصیلی بوده است. در حال حاضر دوستان زیادی با ما تماس میگیرند و می خواهند ما در زمینه تحصیل پزشکی فرزندشان و یا برای خودشان اقدام کنیم .در این مقاله ها سعی شده است بهترین مقصد ها برای تحصیل پزشکی با هزینه های متناسب به شما عزیزان معرفی شود.
رشته های پزشکی در بین رشته های دانشگاهی از جایگاهی ویژه برخوردار هستند و محبوبیت آنها قابل انکار نیست. هر سال شاهد رقابت بسیار تنگاتنگ داوطلبان کنکور تجربی برای رسیدن به این رشته می باشیم. در این بین بسیاری از داوطلبان با وجود شایستگی لازم موفق به قبولی در رشته ی رویایی خود نمی گردند که از دلالیل آن می توان به رقابت بسیار شدید، سطح دانش پایین در دروس ریاضی و فیزیک، جو استرس زای کنکور و غیره را عنوان کرد. اگر شما نیز جزو آن دسته از داوطلبانی می باشید که از رشته ی مورد علاقه ی خود بازمانده اید، می توانید شانس خود را برای پذیرش در دوره های پزشکی و تحصیل پزشکی در خارج از کشوربیازمایند.
مدت تحصیل پزشکی در کشورهای مختلف بسیارمتفاوت است. به عنوان مثال تحصیل پزشکی در انگلستان 5 ساله و تحصیل پزشکی در کانادا تقریبا 10 ساله می باشد.

تمام شرایط و سالهای تحصیل پزشکی، در کشورهای مختلف شرایط متفاوتی دارند. به عنوان مثال تحصیل در رشته پزشکی در اکثر کشورها به زبان رسمی آن کشور میباشد و تنها در برخی کشورها تحصیل رشته های پزشکی به زبان انگلیسی مقدور میباشد،که در بیشتر موارد نیاز به سطح بالایی از زبان انگلیسی است.
هزینه تحصیل پزشکی در کشورها ی مختلف نیز، متفاوت است. البته این موضوع را مد نظر داشته باشید که تحصیل پزشکی در برخی از کشورها به صورت رایگان است همانند اتریش وآلمان که شرایط سختتری برای پذیرش دارند،پس بیشتر کشور ها هزینه دار هستند.


برای بدست آوردن اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل پزشکی،تحصیل دندان پزشکی میتوانید با مشاورین موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره های تخصصی درباره تحصیل پزشکی ،تحصیل دندان پزشکی آنان استفاده کنید و از شرایط تحصیل پزشکی در کشورهای مختلف اطلاعات کامل و جامعی به دست آورید.