خصوصیات ویزای توریستی کانادا


دراین نوشتار قصد داریم نکات مهمی در مورد ویزای توریستی کانادا به افرادی که ویزای توریستی کانادا را اخذ نموده اند و یا قصد دارند برای دریافت ویزای توریستی کانادا اقدام نمایند ارائه نماییم.


نکته ای که باید گفته شود این است که ویزای توریستی کانادا که به سوپر ویزا معروف میباشد، ویزای 10 ساله میباشد و به دلیل این که اعتبار پاسپورتهای ایرانی 5 ساله هست، این ویزا برای ایرانیان 5 ساله صادر میگردد.
افرادی که ویزای 5 ساله کانادا را دریافت کرده اند میتوانند با این ویزا در طول 5 سال به کانادا مسافرت نمایند. البته توجه داشته باشید که دریافت این ویزا به منزله دریافت اجاز کار در کانادا و یا دریافت اقامت در کانادا نمی باشد و تنها ویزایی جهت مسافرت، دیدار و ... میباشد؛ و افرادی که ویزای توریستی کانادا را دریافت نموده اند در مدت اقامت خود در کانادا اجازه کار را ندارند. این مسئله نشان میدهد که دریافت ویزای توریستی کانادا جهت دریافت اقامت کانادا نمیباشد و اشخاص برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت کانادا (اقامت دائم کانادا) باید از روشهایی که به منظور دریافت اقامت کانادا وجود دارد استفاده نمایند، و دریافت ویزای توریستی کانادا تنها جهت مسافرت به قصد دیدار، تفریح، شرکت در کنفرانس و ... میباشد و ختم به اقامت کانادا (اقامت دائم کانادا) نمیشود.
همان طور که گفته شد در این نوشتار نکاتی را در مورد خصوصیات ویزای توریستی کانادا ارائه می نماییم .
نکته اول این است که برای دریافت ویزای کانادا حداقل اعتبار پاس می بایستی یک ساله باشد.
نکته دوم این که اشخاص با در دست داشتن ويزاي توريستي كانادا میتوانند بدون ویزا به کشورهای زیر مسافرت کنند.


کشورهایی که در آمریکای شمالی واقع شده اند.
1- کانادا
2- مکزیک
این مورد شامل همه ملیت ها می شود. و ورود به کشور کانادا و مکزیک به مدت 180 روز می باشد.


کشورهایی که در آمریکای مرکزی واقع شده اند.

1-گواتمالا
این مورد فقط شامل دارندگان پاسپورت هند و جامائیکا می شود. و ورود این افراد به مدت 90 روزه می باشد.
3- هندوراس
4- لسالوادور
این دو مورد فقط شامل صاحبان گذرنامه هند می باشد. و مدت 90 روزه اقامت را دارند.
5 – کاستاریکا
6- پاناما
7- کارائیب
این مورد شامل همه ملیت ها می شود و ورود به مدت 30 روزه هست.
8- باهاما
این مورد فقط برای ملیت هندی میباشد و ورود به مدت 30 روز می باشد.
9- کوبا
این کشور شامل همه ملیت ها میباشد و شخص باید دارای کارت توریستی باشد که اشخاص میتوانند آن را از سفارتخانه های کوبا، خطوط هوایی مجاز و آژانس های مسافرتی دریافت کنند. و مدت ورود نیز 30 روزه میباشد.
10- جمهوری دومینیکن
شامل همه ملیت ها می شود و ورود به مدت 30 روز میباشد.
11- سینت مارتن
شامل صاحبان گذرنامه کشورهای بولیوی، چین، کلمبیا، کوبا، جمهوری دومینیکن، گویان، هائیتی، هندوستان، جامائیکا و پرو می شود و ورود به مدت 30 روزه میباشد.
12-آنتیگوا و باربودا
شامل همه ملیت ها می شود و وورد به مدت 30 روزه میباشد.
13- آروبا
شامل صاحبان گذرنامه کشورهای بولیوی، چین، کوبا، جمهوری دومینیکن، هائیتی، هند، جامائیکا و پرو می شود و ورود نیز به مدت 30 روزه میباشد.
14- کوراسائو
شامل صاحبان گذرنامه کشورهای چین، جمهوری دومینیکن و هند می شود و ورود به مدت 30 روز میباشد.


کشورهایی که در آمریکای جنوبی واقع شده اند.

1- پرو
فقط شامل صاحبان پاسپورت هند و چین می شود. البته ویزای کانادا دراین مدت حداقل باید 6 ماه اعتبار داشته باشد. ورود نیز به مدت 180 روز میباشد.
2- شیلی
فقط شامل دارندگان پاسپورت چین می شود و ویزای کانادا باید فقط ویزای توریستی باشد (افراد دارای ویزای تحصیلی، ویزای کار یا اجازه اقامت دائم واجد شرایط نیستند) و ورود به مدت 90 روزه میباشد.


کشورهایی که در قاره اروپا واقع شده اند.


1- گرجستان
شامل همه ملیت ها می شود و ورود به مدت 90 روز میباشد.
2- مقدونیه
که شامل همه ملیت ها می شود و اعتبار ویزا باید حداقل 5 روز بیشتر از مدت اقامت مورد نظر باشد و البته ورود به مدت 15 روز میباشد.
3- انگلستان
شامل همه ملیت ها می شودو می باید در حال عبور از/به کانادا باشند و باید به فاصله 24 ساعت بلیط داشته باشند.و فقط در فرودگاه Heathrow باشند.


کشورهایی که در خاورمیانه واقع شده اند.


1- قطر
که شامل همه ملیت ها می شود که البته معاف از ویزا نیستند، اما واجد شرایط درخواست برای eTA (مجوز الکترونیکی سفر) هستند و سپس ویزای مورد استفاده در زمان ورود به فرودگاه بین المللی قطرمیباشد.
2- عمان
فقط صاحبان گذرنامه های زیر مشمول می شوند:
آلبانی، ارمنستان، آذربایجان، بلاروس، بوتان، بوسنی و هرزگوین، چين، کاستاریکا، کوبا، السالوادور، گرجستان، گواتمالا، هندوراس، هندوستان، ایران، قزاقستان، قرقیزستان، لائوس، مالدیو، مکزیک، نیکاراگوئه، پاناما، پرو، روسیه، تاجیکستان، ترکمنستان، ازبکستان، ویتنام که البته این کشورها معاف از ویزا نیستند، اما واجد شرایط درخواست برای eVisa هستند. و ورود به مدت 30 روز میباشد.

کشورهایی که در آسیا واقع شده اند.

1- تایوان
فقط شامل صاحبان گذرنامه کشورهای کامبوج، هند، اندونزی، لائوس، میانمار و ویتنام می شود ومعاف از ویزا هستند، اما باید قبل از رسیدن برای دریافت گواهی Travel Authorization Certificate از کشور چین به صورت آنلاین درخواست دهند. (گواهی معتبر برای 90 روز) و ورود به مدت 30 روزه میباشد.
2- فیلیپین
فقط شامل دارندگان پاسپورت هند و چین می شود و برای دارندگان گذرنامه هند ورود تا 14 روزو برای دارندگان گذرنامه چین ورود تا 7 روزو امکان 7 روز تمدید وجود دارد.
2- کره جنوبی
شامل همه ملیت ها به جز کوبا، مقدونیه، سوریه، سودان و ایران می شود و البته باید مسافران به عنوان مقصد نهایی سفر به کانادا بروند و مدت ورود نیز 30 روزه هست.
3- سنگاپور
فقط شامل صاحبان گذرنامه هند می شود و باید در حال سفر از/به هندوستان باشند. هر دو پرواز ورودی و خروجی در سنگاپور باید در همان مسیر سفر باشد و ورود به مدت 96 ساعت باشد.

به نظر میرسد این نکات را افرادی که ویزای توریستی کانادا را دریافت میکنند باید در نظر داشته باشند.


برای مشاوره بیشتر در مورد مهاجرت به کانادا و یا دریافت ویزای توریستی کانادا و همچنین روشهای دریافت اقامت کانادا میتوانید با مشاورین موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره های آنان بهره مند شوید.