15و44124814-021 44124850-021 09210901201 boss.radmohajer@gmail.com کانال تلگرام اینستاگرام
ورود ثبت

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
مهاجرت تحصیلی
مهاجرت کاری
لیست کشورها
مهاجرت سرمایه گذاری
دپارتمان زبان

هزینه زندگی و تحصیل در ایسلند


ایسلند یکی از کشورهای اروپای شمالی هست که به دلایل بسیاری بسیاری از افراد علاقه مند به مهاجرت به این کشور هستند. در این نوشتار قصد داریم که هزینه های زندگی در ایسلند و همچنین هزینه های زندگی در ایسلند را شرح دهیم.
از دلایلی که افراد قصد دارند به کشور ایسلند مهاجرت نمایند میتوان تحصیل رایگان و همچنین وضعیت مناسب کاری در این کشور میباشد. وقتی که شما قصد دارید به یک کشور خارجی مهاجرت نمایید علاقه مند هستید که درباره مخارج زندگی در آن کشور آگاه شوید ما در این مقاله قصد داریم که درباره تحصیل در کشور ایسلند ،کار در کشور ایسلند و اقامت در کشور ایسلند برای شما توضیحاتی را ارئه نماییم.

هزینه های زندگی در ایسلند


هزینه زندگی در کشور ایسلند به صورت ماهیانه در حدود 1050 دلار و 970 یورو است که نسبت به هزینه زندگی در کشور های اروپایی مثل سوئد که حدود 1000 یورو و دانمارک که حدود 1100 یورو میباشد، کمتر است. البته هزینه زندگی در مرکز کشور ایسلند یعنی شهر ریکیاویک کمی نسبت به بقیه مناطق ایسلند بالاتر میباشد.
اجاره یک خانه در کشور ایسلند با یک اتاق خواب حدود 750 دلار و هزینه خوراک در ایسلند را میتوان در حدود 200 دلار و هزینه های رفت و آمد و سایر هزینه ها نیز در حدود 150 دلار به صورت ماهیانه در نظر گرفته میشود. لازم به ذکر است متوسط حقوق در ماه برای یک شهروند ایسلندی حدود 3160 دلار می باشد ، البته بهتر است بدانید که کشور ایسلند مثل بقیه کشورهای اسکاندیناوی مالیات بالای از شهروندان خود دریافت می کند که مبلغ مالیات دریافتی در کشور ایسلند حدود 37 درصد  می باشد. البته ایسلند یکی از مرفه ترین کشورهای اروپا میباشد که مالیات بالا نیز هزینه خدمات برای مردم میباشد.
هزینه ذکر شده در این مطلب ، متوسط هزینه های زندگی میباشد که طبیعتا با نوع و سبک زندگی افراد متفاوت خواهد بود و معمولا هزینه های زندگی دانشجویی میتواند از این مبلغ پایین تر نیز باشد.


هزینه ثبت نام دانشگاه در کشور ایسلند


در ابتدا باید گفته شود که به طور کلی تحصیل در کشور ایسلند رایگان میباشد، و تنها هزینه ای که وجود دارد هزینه ثبت نام در دانشگاه میباشد. اگر بخواهیم به صورت جزیی تر بررسی نماییم بدین صورت میباشد که شهروندان کشورهای خارج از منطقه اقتصادی اروپا (EEA) / انجمن تجارت آزاد اروپا (EFTA) (غیر از جزایر فارو و گرینلند) ملزم به پرداخت ۵۰ یورو (۸۰۰۰ کرونا) هزینه برای رسیدگی و بررسی درخواست خود می باشند. این هزینه به عنوان بخشی از فرایند درخواست آنلاین اخذ می شود و فقط با استفاده از کارت اعتباری، ویزا یا مسترکارت قابل پرداخت است. هزینه رسیدگی و بررسی درخواست قابل استرداد نیست. این مطلب بدین مفهوم میباشد که به جز هزینه ثبت نام در دانشگاه ایسلند هزینه تحصیل در دانشگاه های ایسلند رایگان هست.
در نظر داشته باشید که تحصیل در دانشگاه های دولتی ایسلند رایگان میباشد و تحصیل در دانشگاه های خصوصی ایسلند دارای هزینه میباشد.
چنانچه  قصد تحصیل در دانشگاه های غیر دولتی را در کشور  ایسلند دارید باید بدانید حداقل بودجه لازم برای زندگی یک نفر در شهر ریکیاویک ۱۸۰۵۵۰ کرون در هر ماه است. با این حال این پول لزوما تمام هزینه های زندگی را شامل نمی شود که تا حد زیادی بسته به عادات زندگی و هزینه های شخص متغیر است.
برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با چگونگی تحصیل در ایسلند ، هزینه های زندگی در ایسلند ، کار  در ایسلند و مطالب مرتبط می توانید با مشاورین ما در موسسه بین الملی راد تماس گرفته و از مشاوره رایگان کارشناسان موسسه بین المللی راد بهره ببرید.