44159636 و 44159634-021 0901201-0921 admin@radmohajer.com کانال تلگرام اینستاگرام
ورود ثبت

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
مهاجرت تحصیلی
مهاجرت کاری
لیست کشورها
مهاجرت سرمایه گذاری
دپارتمان زبان

تحصیل رایگان در دانشگاه های ایسلند و شرایط دانشجویان در ایسلند


ایسلند یکی از کشورهای شمالی قاره اروپا میباشد و همچنین یکی از مرفه ترین کشورهای جهان است ؛ بسیاری از دانشجویان برای ادامه تحصیل در اروپا کشور ایسلند را انتخاب میکنند. یکی از دلایلی که دانشجویان بسیاری کشور ایسلند را برای تحصیل انتخاب میکنند، تحصیل رایگان در کشور ایسلند میباشد.
اخذ ویزای تحصیلی ایسلند با اخذ پذیرش از دانشگاه های ایسلند و هم چنین سرمایه گذاری و یا کار در ایسلند از راه های مهاجرت به این کشور زیبا و توریستی میباشد .

ایسلند پوشیده از یخ و یخچال های طبیعی میباشد  و به سرزمین " آتش و یخ" معروف است. این کشور به دلیل نزدیکی به قطب شمال تابساتی با روزهای طولانی و زمستانی با شب های طولانی دارد.
همان طور که گفته شد تحصیل در دانشگاههای کشور ایسلند رایگان میباشد. البته در نظر داشته باشید که علاوه بر دانشگاههای دولتی در ایسلند، دانشگاههای خصوصی نیز وجود دارد، به طور کلی درکشور ایسلند کلاٌ 8 دانشگاه وجود دارد که سه دانشگاه آن خصوصی و چهار دانشگاه دیگر دولتی میباشد. دانشجویان متقاضی تحصیل در ایسلند برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های ایسلند برای ترم سپتامبر میبایستی مدارک خود را از چند ماه قبل فرستاده باشند. امکان تحصیل رایگان در دانشگاه های دولتی ایسلند وجود دارد. تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های خصوصی ایسلند صورت میپذیرد که نیازمند داشتن آیلتس 6 و نیم است.


مدارک لازم برای پذیرش در دانشگاههای ایسلند:


مدارک لازم برای پذیرش در دانشگاه های ایسلند مانند دانشگاه های سایر کشورهای اروپایی میباشد و معمولا مدارکی که برای پذیرش نیاز است عبارتند از :
مدرک دیپلم و ریز نمرات دیپلم
مدرک پیش دانشگاهی و ریز نمرات پیش دانشگاهی
مدرک لیسانس و ریز نمرات لیسانس
مدرک زبان در صورتی که شخص مدرک زبان را اخذ کرده باشد
لازم به ذکر است که در برخی از دانشگاه های ایسلند برای دریافت پذیرش از دانشگاه نیاز به مدارک دیگری نیز وجود دارد که بسته به شرایط شخص و دانشگاه به متقاضیان اعلام میشود.


هزینه تحصیل در دانشگاه های ایسلند


دانشگاه های دولتی ایسلند حالت بورسیه دارند و هیچ نوع هزینه ای دربرندارند و به نوعی تحصیل رایگان است. و تنها مختصری هزینه ثبت نام خواهید داشت. البته دانشگاه های خصوصی ایسلند هزینه تحصیل خواهند داشت. باید خاطر نشان کنیم که هزینه تحصیل در دانشگاههای خصوصی ایسلند نیز پایین میباشد.
دانشجویان دانشگاه های ایسلند در زمان تحصیل به صورت پاره وقت و هفته ای معمولا 20 ساعت اجازه کار نیز دارند، و با توجه به این که هزینه تحصیل در دانشگاههای ایسلند وجود ندارد این زمان 20 ساعته میتواند بسیاری از هزینه های زندگی را پوشش دهد.
برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های ایسلند میبایستی فرد متقاضی مدارک تحصیلی خود را ترجمه نماید و برای دانشگاه به صورت آنلاین یا به صورت کاغذی ارسال نماید. پروسه پذیرش از دانشگاههای ایسلند معمولا زمانی در حدود 3 ماه را در بر میگیرد. باید توجه داشته باشید که بعد از دریافت پذیرش شخص میبایستی برای دریافت ویزای تحصیلی از سفارت اقدام نماید که طبیعتا فردی که برای درخواست ویزای تحصیلی اقدام مینماید میبایستی مدارکی را به سفارت ارایه نمایید.
در نظر داشته باشید که برای گرفتن ویزای تحصیلی ایسلند باید مدارکی مبنی بر تمکن مالی ( هزینه زندگی شش ماه در ابسلند) را به سفارت نشان دهید و هم چنین باید پذیرش تحصیلی برای یک مقطع تمام وقت را داشته باشند؛ و علاوه بر این موارد میبایستی مدارک هویتی نیز به سفارت ارایه شود.
 هزینه زندگی برای یک نفر(مجرد) در هر ماه ( که باید به سفارت ایسلند نیز به عنوان تمکن مالی نشان داده شود) 900 یورو به ازای هر ماه میباشد.
پس از 6 ماه اقامت در کشور ایسلند، هر فرد به عنوان یک عضوی از اجتماع ایسلند شناخته میشود، که باز هم بستگی به ملیت افراد خواهد داشت. این امر به معنای دسترسی افراد به خدمات بهداشتی و درمانی در کشور ایسلند خواهد بود. به طوری که دانشجویان دارای بیمه رایگان میباشند.
اگر بخواهیم مطلب بالا را به طور خلاصه بگوییم باید گفته شود که مزایای تحصیل در ایسلند به شرح زیر است:


مزایای تحصیل در دانشگاههای کشور ایسلند:


1-    کشور ایسلند کشوری کم جمعیت میباشد که معمولا نیاز به نیروی کاری در رشته های مختلف وجود دارد
2-    کشور ایسلند از مرفه ترین کشورهای دنیا میباشد.
3-    تحصیل در کشور ایسلند و در دانشگاههای دولتی ایسلند به صورت رایگان میباشد.
4-    تحصیل در کشور ایسلند در مقاطع فوق لیسانس و دکتری به زبان انگلیسی میباشد.
5-    تحصیل در دانشگاههای خصوصی ایسلند با هزینه پایین مقدور میباشد.
6-    امکان اقامت در کشور ایسلند بعد از تحصیل مقدور میباشد.
7-    دانشجویان در زمان تحصیل در دانشگاههای کشور ایسلند اجازه کار پاره وقت را دارا هستند.
8-    درآمد کارهای ساعتی در کشور ایسلند بالا میباشد که این مورد به تامین هزینه های زندگی فرد در ایسلند کمک شایانی میکند.
9-    بیمه های درمانی برای دانشجویان در کشور ایسلند رایگان میباشد.
موارد گفته شده تعدادی از مزایای تحصیل در دانشگاه های ایسلند میباشد که به اختصار گفته شد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت به ایسلند و تحصیل در ایسلند و همچنین شرایط دانشگاههای ایسلند  و شرایط مهاجرت به سایر کشورهای اروپایی و ...میتوانید از طریق تماس با شماره تلفن های مؤسسه  بین المللی راد از مشاوره تلفنی تخصصی مشاورین ما بهره مند شوید.