کشور آلبانی

کشور آلبانی کشوری کوچک در قاره اروپا میباشد. در این نوشتار قصد داریم در مورد کشور آلبانی ، آب و هوای کشور آلبانی و طریقه مهاجرت به کشور آلبانی اطلاعاتی را درج بناییم.

کشور آلبانی در جنوب شرقی قاره اروپا قرارداد . پایتخت کشور آلبانی شهر تیرانا میباشد و جمعیت آلبانی ۳۵۴۴۸۰۸ نفر است

.

آلبانی کوچک‌ترین کشور بالکان است . کشور آلبانی از شمالِ غرب با کشور مونته‌نگرو، از شمالِ شرق با کشور کوزوو، از شرق با مقدونیه و از جنوب و جنوب شرقی با کشور یونان همسایه میباشد. در قسمت غربی آلبانی دریای آدریاتیک و در قسمت جنوب غربی آن دریای ایونی قرار گرفته است.

وسعت کشور آلبانی ۲۸۷۴۸ کیلومتر مربع میباشد. زبان رسمی کشور آلبانی ، آلبانیایی میباشد و پول رایج در این کشور به نام لک میباشد که البته یورو نیز از پول های رایج در این کشور است.

از نظر دین مردم این کشور باید گفته شود که 70 درصد مردم کشور آلبانی دارای دین اسلام هستند و مسلمان میباشند و 30 درصد مردم نیز دارای دین مسیحیت میباشند.

از نظر تاریخی سرزمین آلبانی در سده‌های پیش از میلاد بخشی از سرزمین پهناوری به نام ایلیریا بوده‌است که نام آن برگرفته از نام تیره ایلیری از تیره‌های هندواروپایی است که به سامان‌های شرق شبه‌جزیره بالکان کوچ کرده بودند. و در سالیان قبل و در قرن اخیر این کشور به صورت کشور مستقلی با نام آلبانی شناخته میشود.     

                               

آب و هوای آلبانی:

آلبانی آب و هوای نسبتاً معتدلی دارد. درتابستان‌ها هوای آلبانی گرم و خشک و زمستان‌ها هوا سرد و مرطوب است. به دلیل آب و هوای معتدل آلبانی این کشور پذیرای توریستهایی از کشورهای شمالی اروپا میباشد. سرزمین های پست ساحلی این کشورعمدتاً دارای آب و هوای مدیترانه ای و سرزمین های کوهستانی دارای آب و هوای قاره ای می باشند. آب و هوا هم در سرزمین های پست و هم سرزمین های داخلی، به طور قابل توجهی از شمال به جنوب متفاوت است. و در بخش جنوبی این کشور آب و هوای متعادل تری حاکم میباشد.

وضعيت اقتصادی آلبانی:

اقتصاد آلبانی بیشتر به کشاورزی و صادرات کروم متکی می‌باشد. آلبانی دارای منابع طبیعی هم‌چون معادن زغال سنگ و فلزاتی چون کروم، مس و نیکل است. مهمترین محصول کشاورزی کشور آلبانی گندم میباشد و کشاورزی یکی از شغل‌های پررونق آلبانی محسوب میشود. آلبانی به لحاظ تولید کرومیت در جهان مقام سوم را دارا می‌باشد، و همانطور که گفته شد یکی از محصولات صادراتی آلبانی فلز کروم میباشد.

وجود کوهستان‌های زیاد، و هوای مناسب و درنتیجه چراگاه‌های سرسبز موجب رونق دامپروری در این کشور گشته‌است، محصولات کشاورزی آن شامل غلات، نیشکر، توتون و سیب‌زمینی می باشد. صنایع نساجی، چرمسازی، غذائی، فلزی، شیمیائی و الکتریکی در آلبانی استقرار یافته‌اند.