44159636 و 44159634-021 0901201-0921 admin@radmohajer.com کانال تلگرام اینستاگرام
ورود ثبت

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
مهاجرت تحصیلی
مهاجرت کاری
لیست کشورها
مهاجرت سرمایه گذاری
دپارتمان زبان

ویزای کاری برای رشته مامایی در دانمارک


بسیاری از افراد که دارای کارشناسی رشته مامایی هستند قصد مهاجرت و کار در کشورهای دیگر را دارند. ولی همان طور که میدانید شرایط کار برای کارشناسان این رشته در کشورهای دیگر بسیار خاص و پیچیده میباشد.
هم اکنون کشور دانمارک به دلیل نیاز به شاغلین در این رشته کاری ویزای کاری به کارشناسان این رشته را جزو ویزاهای خود قرار داده هست. به طوریکه که کارشناسان این رشته را از سراسر جهان و البته با شرایط خاصی قبول میکند.
همان طور که میدانید برخی از رشته ها مانند رشته های پزشکی و اکثر رشته های پیراپزشکی و همچنین رشته های پزشکی به دلیل ارتباطی که با افراد و به خصوص بیماران دارند، باید در کشور مقصد مدارک خود را معادل سازی نمایند. این حالا برای کارشناسان رشته مامایی نیز وجود دارد
افرادی که لیسانس مامایی دارند و می خواهند در کشور دانمارک به عنوان ماما مشغول به کار شوند، پس از اینکه مدارک تحصیلیشان مورد تائید وزارت بهداشت دانمارک قرار گرفت ( که البته این پروسه زمانی در حدود 10 ماه به طول میانجامد) میتوانند یک ویزای سه ساله از دانمارک دریافت نمایند. پس از ورود به دانمارک میبایستی در کلاسهای زبان دانمارکی که رایگان نیز میباشد شرکت نمایند.
یک ماما به برای اینکه نشان دهد به زبان دانمارکی مسلط است باید در امتحان Prove I dansk 3 (Danish term 3) نمرات لازم را کسب نماد. این امتحان شامل یک بخش کتبی و یک بخش شفاهی است. امتحان Prove I dansk 3 (Danish term 3) دو بار در سال در ماه های می/ ژوئن و نوامبر/ دسامبر در مراکز متعددی در سراسر دانمارک برگذار می گردد. این امکان برای ماما ها فراهم است که مدرک زبان دانمارکی خود را حتی قبل از تائید مدارک تحصیلیشان به نظام پزشکی دانمارک ارائه دهند. افرادی که لیسانس مامایی دارند و می خواهند در کشور دانمارک مشغول به کار شوند می توانند تا زمانیکه هنوز مدارک تحصیل ماماییشان مورد تائید قرار نگرفته است آموختن زبان دانمارکی را شروع کنند تا مدت زمان کمتری به آموختن زبان دانمارکی در کشور دانمارک مشغول باشند و به این ترتیب در هزینه های خود صرفه جویی نمایند. نتیجه امتحان Prove I dansk 3 (Danish term 3) برای رشته مامایی 12 ماه اعتبار دارد و پس از آن فرد بایستی دوره کارآموزی خود را زیر نظر یک پزشک دانمارکی بگذراند. لازم به ذکر هست که در دوره کارآموزی به ماماها حقوق نیز تعلق میگیرد. پس از این مرحله مدارک آنان به عنوان ماما مورد قبول واقع شده و میتوانند وارد بازار کار شوند.
جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت ماماها به دانمارک و همچنین دیگر روش های مهاجرت می توانید با مشاورین موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره رایگان تلفنی بهره بگیرید.