44159636 و 44159634-021 0901201-0921 admin@radmohajer.com کانال تلگرام اینستاگرام
ورود ثبت

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
مهاجرت تحصیلی
مهاجرت کاری
لیست کشورها
مهاجرت سرمایه گذاری
دپارتمان زبان

گرفتن تابعیت و پاسپورت یک کشور از طریق تولد فرزند


برای گرفتن پاسپورت دوم روش های متفاوتی وجود دارد. یکی از این روش ها تولد فرزند در کشوری دیگر است. تولد فرزند در کشور دیگر برای پدر و مادر نیز مزیت های بسیاری دارد. زوج های بسیاری نه تنها از ایران بلکه در سراسر دنیا به دنیال گرفتن تابعیت و شهروندی یک کشور از طریق تولد فرزندشان در خاک یک کشور دیگر هستند. افرادی که در آمریکای جنوبی متولد شده اند از دیرباز نسبت به این موضوع آگاهی داشته و جز پیشگامان این مسیر بوده اند. این قانون در لاتین “ Jus soil ” نام دارد. امروزه در کشور ما گرفتن تابعیت و پاسپورت یک کشور از طریق تولد فرزند به گردشگری تولد معروف است.


لیست کشورهایی از طریق تولد فرزندان به راحتی پاسپورت می دهند :

 


⦁    کانادا
⦁    آمریکا (ایالات‌متحده)
⦁    آرژانتین
⦁    برزیل
⦁    کستوریکا
⦁    پاناما
⦁    پرو
⦁    بلیز
⦁    بولوی
⦁    دومینیکا
⦁    اکوادور
⦁    السالوادور
⦁    فیجی
⦁    گرانادا
⦁    گواتمالا
⦁    گویانا
⦁    هندوراس
⦁    جامیکا
⦁    مکزیک
⦁    نیکاراگوآ
⦁    پاکستان
⦁    پاراگوئه
⦁    سنت کیتس و نویس
⦁    سنت لوسیا
⦁    سنت وینسنت و گرنادینس
⦁    ترینیدادوتوباگو
⦁    تووالو
⦁    اروگوئه
⦁    ونزوئلا
لازم به ذکر است قوانین مربوط به اصل خاک برای کشورها در حال تغییر است و کشورهایی مثل فرانسه، استرالیا، نیوزلند، هند، ایرلند و مالتا که از اصل خاک یا همان تابعیت از طریق تولد در این کشورها تبعیت می کردند قوانین خود را در این خصوص لغو کرده اند.
در لیست بالا کشورهایی وجود دارند که برای ما ایرانیان کمتر شناخته شده اند ولی جالب توجه است که این کشور ها مثل سنت کیتس و نویس،اروگوئه و ونزوئلا می توانند بدون ویزا به کشورهای امریکای جنوبی و کشورهای اروپایی عضو پیمان شینگن سفر کنند!
گرفتن تابعیت و پاسپورت یک کشور از طریق تولد فرزند برای پدر و مادر فرزند نیز مزایایی دارد. برای مثال کشور برزیل به پدر و مادر افرادی که در خاک این کشور متولد شده اند به شرط یکسال اقامت در برزیل اقامت دایم می دهد.
در خصوص گرفتن تابعیت برای فرزندان از طریق تولد ، کشورهای خاکی و خونی و راه های دیگر اخذ ویزا و پاسپورت کشورهای دیگر روش های متفاوتی وجود دارد. برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره تلفن های موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره رایگان تلفنی بهره بگیرید.