44159636 و 44159634-021 0901201-0921 admin@radmohajer.com کانال تلگرام اینستاگرام
ورود ثبت

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
مهاجرت تحصیلی
مهاجرت کاری
لیست کشورها
مهاجرت سرمایه گذاری
دپارتمان زبان

مهاجرت تکنسین آزمایشگاه پزشکی به دانمارک / ویزای کاری پزشکی و پیراپزشکی دانمارک

کشور دانمارک که وضعیت رفاهی بسیار بالایی حتی نسبت به استاندارد های اروپایی دارد به منظور تکمیل پرسنل و کادر پزشکی کشورش در رشته های پزشکی و پیراپزشکی ویزای کار می دهد. ما در این مقاله قصد داریم دریافت اقامت دانمارک از طریق اخذ ویزای کاری پزشکی و پیراپزشکی برای تکنسین آزمایشگاه پزشکی را مورد برسسی قرار دهیم. این مطلب منطبق بر به روزرسانی 25 اکتبر 2017 می باشد.
تکنسین آزمایشگاه پزشکی می توانند برای ویزای کاری پزشکی و پیراپزشکی دانمارک اقدام کنند که مشمول دو بند زیر بشوند:
تکنسین آزمایشگاه پزشکییی که ملیتی غیر از (EU/EEA) دارند و دوره تحصیلشان را در کشوری خارج از اتحادیه اروپا  (EU/EEA) تکمیل کرده اند.
 تکنسین آزمایشگاه پزشکیا که ملیتی غیر از (EU/EEA) دارند و دوره تحصیلاتشان را در کشوری در حوزه اتحادیه اروپا  (EU/EEA) تکمیل کرده اند.
EU مخفف اتحادیه اروپا و EEA مخفف منطقه اقتصادی اروپا می باشد.
پروسه دریافت ویزای کاری پزشکی و پیراپزشکی تکنسین برای اقامت دانمارک
ثبت نام و تایید مدارک تحصیلی
در ابتدا تکنسینی که قصد اخذ ویزای کاری دانمارک را دارند می بایستی مدارک خود را به سازمانهای مربوطه در دانمارک ارسال نمایند. پس از تایید صحت مدارک فرجه 3 ساله ای به تکنسین داده می شود که بتوانند برای مهاجرت  و معادل سازی مدارکش در کشور دانمارک اقدام نمایند.
امتحان زبان دانمارکی (dansk 3)
به  منظور اخذ ویزای کاری پزشکی و پیراپزشکی دانمارک ، تکنسین می بایستی در امتحان زبان دانمارکی شرکت کنند و حداقل امتیازات دریافتی را کسب کنند. پس از قبولی در امتحان زبان دانمارکی تکنسین می بایستی در بازه ای حداکثر 12 ماهه برای اقامت دانمارک اقدام کنند. البته چنانچه تکنسین به صورت مستمر پس از قبولی در امتحان زبان دانمارکی در کشور دانمارک زندگی کند می تواند فرجه ای بیشتر از 12 ماه داشته باشد. کلاسهای زبان دانمارکی به صورت رایگان و برای افرادی که برای این ویزا اقدام کرده اند برگزار میشود.

اشتغال به منظور تطبیق و آموزش
به منظور تکمیل پروسه اخذ ویزای کاری پزشکی و پیراپزشکی دانمارک ، تکنسینیی که نمرات قبولی در آزمون زبان دانمارکی را کسب کرده اند بایستی دوره ای را به منظور ارزیابی مهارت های ارتباطی و پزشکیشان مشغول به کار شوند. گفتنی است این دوره با درآمد حداقلی همراه است. پس از طی این دوره بازآموزی مدارک شخص معادل سازی شده و شخص میتواند به عنوان تکنسین و کارشناس علوم آزمایشگاهی در تمامی مراکز مربوطه مشغول به کار شود.


از خصوصیات مثبت ویزای کاری پیراپزشکان دانمارک باید به نکات زیر اشاره کرد:


1-    عدم نیاز به ارايه مدرک زبان و امکان یادگیری زبان دانمارکی به صورت کاملا رایگان در دانمارک
2-    ارايه اجازه کار در هنگام تحصیل زبان دانمارکی
3-    ارایه ویزای همراه به خانواده
4-    تحصیل رایگان فرزندان در مدارس دانمارک
5-    برگزاری کلاسهای بازآموزی در دانمارک و تعلق گرفتن حقوق در این دوره به شخص اقدام کننده
6-    امکان دریافت اقامت دایم دانمارک
برای اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت پرستاران و همچنین مهاجرت پرستاران و سایر پیراپزشکان به دانمارک میتوانید با مشاورین موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره رایگان تلفتی بهره مند شوید.