هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور اسلواکی


کشور اسلواکی یکی از کشورهایی است که به دلیل واقع شدن در اروپا و حوزه پیمان شینگن توجه بسیاری از مهاجران را به خود جلب کرده است. ورود به کشور اسلواکی از طریق ویزای ازدواج اسلواکی ، ویزای کاری اسلواکی ،ویزای سرمایه گذاری اسلواکی ،ویزای تحصیلی اسلواکی ، ویزای توریستی اسلواکی و غیره امکان پذیر می باشد.هزینه های کم زندگی در این کشور نسبت به دیگر کشور های اروپایی  یکی دیگر از مواردی است که این کشور را مقصد مهاجران قرار داده است.بسیاری از افراد برای تحصیل در رشته های مختلف این کشور را به عنوان مقصد خود انتخاب میکنند. یکی از رشته های پرطرفدار در اسلواکی، تحصیل در رشته پزشکی و رشته دندان پزشکی در دانشگاه های اسلواکی میباشد. ما در این نوشتار قصد داریم به بررسی اجمالی هزینه های تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور اسلواکی بپردازیم.
هزینه تحصیل پزشکی در کشور اسلواکی ، بسته به نوع دانشگاه از 7000 تا 9500 یورو متغیر می باشد و در رشته دندانپزشکی معمولا 1000 یورو بیشتر است . همچنین هزینه های زندگی سالیانه چیزی حدود 11000 یورو می باشد.هزینه سکونت در کشور اسلواکی بسته به نوع سکونت متفاوت است.برای مثال اجاره مسکن سالیانه چیزی حدود 5000 یورو و اسکان در خوابگاه از 100 تا 300 یورو ماهیانه هزینه در بر دارد.هزینه بیمه نیز سالیانه مبلغی حدود 120 یورو می باشد.لازم به ذکر است که تحصیل پزشکی در کشور اسلواکی 6 سال به طول می انجامد.
همچنین برای آموزش زبان انگلیسی در کشور اسلواکی به منظور ایجاد فرصت های شغلی مناسب تر کورس هایی در این کشور وجود دارد که از این کورس ها هم  میتوان به منظور مقدمه ای برای ورود به دانشگاه های کشور اسلواکی و هم برای تقویت زبان انگلیسی بهره جست.هزینه این دوره ها از 4000 تا 6000 یورو بسته به کالج پذیرش شده متفاوت است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور اسلواکی و دیگر کشور ها و همچنین روش های دیگر مهاجرت به اسلواکی از جمله ویزای کاری اسلواکی ، ویزای سرمایه گذاری اسلواکی ،ویزای تحصیلی اسلواکی ، ویزای توریستی اسلواکی و غیره می توانید با شماره تماس های موسسه بین المللی راد تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان تلفنی بهره ببرید.