آب و هوای سوئد


افرادی که قصد مهاجرت به سوئد را دارند، معمولا در مورد مسائل مختلفی بررسی میکنند و یکی از مسائلی که معمولا در مورد آن بررسی بیشتری میشود مسئله آب و هوای آن کشور میباشد. در این مقاله قصد داریم که در مورد آب و هوای سوئد توضیحاتی ارائه نماییم.


کشور سوئد جزو کشورهای اسکاندیناوی میباشد. این کشور در قاره اروپا و قسمت شمالی قاره اروپا واقع شده است. کشور سوئد از غرب با کشور نروژ، از شمال شرق با کشور فنلاند، از شرق با خلیج بوتنیا، از جنوب شرقی با دریای بالتیک و از جنوب غربی با کشور دانمارک همسایه‌ می باشد. این کشور از نظر طبیعی، از ۴ ناحیه تشکیل شده‌است. کوههای پوشیده از جنگل در منطقه نورلند در شمال، زمینهای مرتفع یونکوپینگ در جنوب، دریاچه دیستریکت در ناحیه مرکزی، و جلگه حاصلخیز اسکانیا در منتهیالیه بخش جنوبی کشور. تابستانها کوتاه وگرم و زمستانهای سرد و طولانی از ویژگیهای آب و هوای این کشور است. میانگین بارش سالانه از ۲۰۰ سانتی متر در غرب وجنوب غربی، تا ۵۰ سانتی متر در شرق و جنوب شرقی متغیر است. بیش از نیمی از مساحت این کشور از جنگل پوشیده شده و طبعاً، صنایع چوب و ساخت ماشین آلات مرتبط با آن، معمول و متداول است.
اگر بخواهیم در مورد آب و هوای کشور سوئد بیشتر توضیح دهیم باید بگوییم که کشور سوئد کشوری است که کشیدگی طولی و از شمال به جنوب دارد بنابراین آب و هوای بخش شمالی سوئد با بخش جنوبی آن تا حد زیادی متفاوت میباشد. در قسمت شمالی سوئد شاهد آب و هوای سردی هستیم و این در حالی هست که بخش جنوبی سوئد دارای چهار فصل میباشد و آب و هوای معتدلی را شاهد هستیم.
بنابراین اختلاف آب و هوای سوئد در شهرهای مختلف سوئد نیز دیده میشود که در ادامه مطلب آب و هوای شهر استکهلم را بررسی میکنیم.
آب و هوای شهر استکهلم سوئد: استکهلم برخلاف شهرهای دیگر سوئد آب و هوای معتدل تری داره، آب و هوای معتدل استکهلم  به خاطر جبهه هوای گرم هست که از خلیج مکزیک به سمت استکهلم حرکت میکند . که این جبهه هوای گرم پس از عبور از اقیانوس روی هوای این ناحیه (شهر استکهلم) تاثیر میگذارد و باعث گرمتر شدن آب و هوای شهر استکهلم سوئد میشود.
تابستانها  در شهر استکلهم سوئد بین 20 تا 23 درجه سانتی گراد در روز و تا 15 درجه سانتی گراد در شب است. بعضی اوقات موج گرما باعث میشه دما بالاتر از 25 درجه در روز هم برسد. زمستان ها بین -3 تا 1 درجه سانتی گراد هست و به ندرت به زیر -14 میرسد.
آب و هوای شهر مالمو سوئد:
این شهر در قسمت جنوبی سوئد واقع شده است و نسبت به شهرهای شمالی سوئد از آب و هوای بسیار گرمتری برخوردار هست و هر چهار فصل در این منطقه دیده میشود. در تابستانها دمای هوای روز به 28 درجه سانتیگراد نیز میرسد. و این مسئله باعث شده است بسیاری از مهاجرین و همچنین ایرانیان این شهر را به عنوان مقصد خود برای مهاجرت انتخاب نمایند.

آب و هوای شهر گوتنبرگ سوئد:
شهر گوتنبرگ در جنوب غربی سوئد واقع شده است و آب و هوای آن به نسبت شهرهای شمالی گرمتر میباشد در این شهر بهار طولانی و تابستان کوتاهی دیده میشود و پاییز و زمستان طولانی تر میباشد.
برای اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت به سوئد و روشهای مختلف مهاجرت میتوانید با مشاورین ما در موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره های تلفنی رایگان بهره مند شوید.