ایراینان بدون ویزا به کدم کشورها میتوانند سفر کنند


همانطور که میدانید برای سفر به برخی کشورها متقاضی سفر میبایستی اجازه ورود به آن کشور و یا ویزا را از کشور مورد نظر خود دریافت نماید و البته برای مسافرت به برخی کشورها نیاز به اخذ روادید یا ویزا نمیباشد. در واقع این مسئله به قراردادها و معاهده ای که بین کشورها منعقد میگردد مرتبط میباشد. چنانچه این معاهده بین دو کشور منعقد گردد که در آن قید شود اتباع آن دو کشور بتوانند به کشورهای مقابل بدون دریافت اجازه سفر نمایند دیگر نیازی به اخذ ویزا برای شهروندان آن کشورها نیست.
کشور ایران با چندین کشور این معاهده را منعقد کرده است که در ادامه مطلب به این کشورها اشاره میکنیم که ایرانیان بدون ویزا به کدامین کشورها میتوانند سفر نمایند.
این کشورها در بر اساس قاره هایی که در آنها قرار گرفته اند ذکر میکنیم
کشورهایی که در قاره اروپا واقع شده اند و ایرانیان میتوانند بدون دریافت ویزا به آن کشورها سفر نمایند عبارتند از: کشورهای گرجستان و کوزوو
کشورهایی که در قاره آفریقا قرار دارند و ایرانیان میتوانند بدون دریافت ویزا به آن کشورهای سفر نمایند عبارتند از : کشورهای کنگو و سیشل
کشورهایی که در قاره آسیا قرار دارند و ایرانیان میتوانند بدون دریافت ویزا به آن کشورهای سفر نمایند عبارتند از : کشورهای ترکیه، کردستان عراق، مالزی، مالدیو، سری لانکا و عمان میباشد.
و در نهایتا کشورهایی که در قاره اقیانوسیه قرار دارد و ایرانیان بدون ویزا به آن کشورها میتوانند سفر کنند عبارتند از جزایر کوک، نیووی ، پالائو، ساموآ، تووالو، ایالات فدرال میکرونزی میباشد.
و البته برای برخی کشورها ویزای مرزی صادر میشود که این کشورها نیز عبارتند از کیپ ورد، کومور، جیبوتی، کنیا، ماداگاسکار، موزامبیک، تانزانیا، توگو، اوگاندا که همگی این کشورها در قاره آفریقا قرار دارند و همچنین کشورهای آسیایی که در مرز برای ورود به این کشورها ویزا صادر میشود عبارتند از ارمنستان، سوریه ، آذربایجان، نپال، لائوس، تیمور شرقی، ماکائو و لائوس میباشد.
برای مسافرت به بقیه کشورها اتباع ایرانی میبایستی از سفارت خانه ها و کنسولگری های آن کشور ویزا دریافت نمایند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی دریافت ویزا و مدارک لازم برای دریافت ویزا میتوانید با مشاورین ما در موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره های رایگان تلفنی بهره مند شوید.