44159636 و 44159634-021 0901201-0921 admin@radmohajer.com کانال تلگرام اینستاگرام
ورود ثبت

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
مهاجرت تحصیلی
مهاجرت کاری
لیست کشورها
مهاجرت سرمایه گذاری
دپارتمان زبان

کشور مناسب برای مهاجرت

 

این نوشتار: سوئد

 

در این سری مقالات قصد داریم در مورد کشورهای مختلف دنیا از نظر مناسب بودن برای مهاجرت به آن کشور بررسیهایی انجام دهیم تا بتوانیم مزایا و معایب کشوری که در مورد آن بررسی انجام میدهیم را برای مهاجرت به آن کشور مشخص نماییم.

آیا  سوئد کشور مناسبی برای مهاجرت میباشد؟


سوئد یکی از کشورهای اروپایی هست نام  کشور سوئد در فارسی از نام آن در زبان فرانسوی (Suède) گرفته شده‌است. پایتخت این کشور شهر استکهلم است. سوئد با مساحت ۴۴۹٬۹۶۴ کیلومتر مربع، سومین کشور بزرگ اروپا از نظر مساحت می‌باشد. جمعیت سوئد بیش از ۹٫۲ میلیون نفر است که تقریبا ۷٫۹ میلیون نفر آن را سوئدی‌ها تشکیل می‌دهند. این کشور با تعداد ۲۰ نفر در هر کیلومتر مربع از تراکم جمعیت پایینی برخوردار است که بیشتر این جمعیت نیز در جنوب سوئد مستقر هستند. واحد پول کشور سوئد کرون میباشد که البته یورو هم در این کشور در معاملات اقتصادی به کار میرود. زبان این کشور سوئدی است ولی  بیش از 89 درصد مردم سوئد به زبان انگلیسی در سطح خوب، آشنایی دارند.
کشور سوئد یکی از کشورهای صنعتی اروپا میباشد که نرخ بیکاری دراین کشور بسیار پایین است. سوئدی‌ها از صلح طلب ترین مردمان جهان هستند و نرخ جرم و جنایت در این کشور بسیار پایین است. گذرنامه سوئد، در کنار گذرنامه‌های بریتانیا، فنلاند و آلمان، از معتبرترین گذرنامه‌های جهان است که دارنده آن می‌تواند بدون ویزا به اکثر کشورهای جهان سفر کند.
بر طبق یک نظر سنجی که البته تمرکز نظر سنجی بر جنبه های اقتصادی مهاجرت بوده است آمریکا و سوئد بهرتین کشورها برای مهاجران شناخته شده است. در ضمن در سوئد قانونهای حمایتی از مهاجرین معمولا به نفع مهاجرین میباشد .
همچنین کشور سوئد از نظر کیفیت آموزشی از سطح آموزشی بسیار بالایی برخوردار میباشد. و هم اکنون حدود 100 هزار ایرانی در سوئد به کار و تحصیل و زندگی مشغول هستند.
با توجه به مواردی که در بالا اشاره شد به نظر میرسد که سوئد کشور مناسبی برای مهاجرت تلقی میشود. اگر بخواهیم این مزایا را به طور خلاصه بگوییم باید به موارد زیر اشاره نماییم.
•    کیفیت بالای زندگی در سوئد
•    سطح کیفی بالای آموزشی در سوئد
•    نرخ بیکاری پایین در سوئد
•    آشنا بودن اکثر مردم به زبان انگلیسی
این موارد باعث شده است که کشور سوئد یکی از کشورهای مناسب برای مهاجرت به شمار آید.
برای اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت و مشاوره برای انتخاب کشور مناسب برای مهاجرت میتوانید با مشاورین ما در موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاورین ما مشاوره رایگان تلفنی دریافت نمایید.